Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Posłanka PO mówi, że lista 100 obwodnic to tylko spis życzeń

Brak Raciborza w stawce 100 planowanych przez rząd inwestycji drogowych w obwodnice, Gabriela Lenartowicz bagatelizuje. Uważa bowiem, że deklaracje i zapowiedzi PiS nie mają pokrycia w pieniądzach na te cele i są związane z wyborami prezydenckimi.

Posłanka PO mówi, że lista 100 obwodnic to tylko spis życzeń
Konferencja prasowa posłanki Lenartowicz

Ankieta

Czy lista 100 obwodnic jest wiarygodna?
Zobacz więcej

Lenartowicz mówi, że nie chodzi tu o niedostrzeganie Raciborza w Warszawie. - To jest ciągle to samo. To samo jak ktoś chodzi z plastikowym czekiem i mówi, że coś załatwił. Tak się nie robi porządnej polityki w cywilizowanym kraju - twierdzi posłanka Platformy Obywatelskiej.


Według niej dlatego Racibórz nie trafił do planów, bo „widocznie nikomu się nie chciało dobrze uzasadnić potrzeby zbudowania obwodnicy w Raciborzu i pozyskania pieniędzy na ten cel”.

- Co jest na tej liście obwodnic? To jest spis życzeń. Ta lista jest skierowana do wyborców. Nie ma na to ani pieniędzy, ani konkretnych decyzji i nie ma znaczenia czy Racibórz jest na 80 miejscu jakiejś listy rezerwowej - kwituje Lenartowicz.

Posłanka porównuje listę obwodnic do obietnic budowy „nieszczęsnego mostu na Odrze” (chodzi o inwestycję w dalszym etapie budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna). - To tylko deklaracje i zapowiedzi. W ciągu rządów PiS, od 2015 roku, nie powstała w Raciborzu i w okolicy ani jedna rządowa inwestycja. Nie wymyślam tego. To można zobaczyć w słynnej mapie inwestycji, którą rząd się chwalił. Raciborza tam nie ma - podkreśliła Lenartowicz. Dodała, że od 2015 roku nie ma nic, „choćby na papierze, choćby w planach”.

Według pani poseł listę obwodnic można porównać do „trzynastej emerytury”. - Tak jak ona jest to jednorazowy dodatek wyborczy - uważa Gabriela Lenartowicz.

Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wiluś (31.0. * .118) 22.02.2020 23:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Czy w PO nie ma ludzi, co mogą i umieją samodzielnie się wyPOwiadać????

~zel (5.184. * .170) 22.02.2020 18:56
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

pani lenartowicz jak pisze mhl999 "proszę się zapoznać w temacie lobbingu" i potem sorry sam tego nie rozumiem ale powinna Pani "dziłać w tym temacie po czym chwalić się wynikami" Pani "zadzile" w tym temacie i pochwali się wynikami

mhl999 22.02.2020 17:29
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

pani lenartowicz powinna się zastanowić co zrobiła jako poseł dla regionu i tym się pochwalić. będąc "u władzy" i wytykanie władzy, że nie ma tego czy tamtego świadczy o dziecinadzie pani poseł. proszę się zapoznać w temacie lobbingu i dziłać w tym temacie po czym chwalić się wynikami.

~LejTęWódke (37.248. * .103) 22.02.2020 12:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niektórzy zamiast do sejmu, POwinni trafić do kabaretu.

~he (10.0. * .165) 22.02.2020 11:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dzień bez kłamstwa i manipulacji to dzień stracony dla pani Lenartowicz

Objektywny 22.02.2020 07:49
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@POlak .... Ja zaś zapytam gdzie ta zielona wyspa? gdzie ta druga Irlandia? A mieli na zrobienie tego caaaaałe 8 lat! ,a zrobili z nas ? nawet nie musisz się wysilać by zobaczyć kogo ? ......

~kalop (5.184. * .136) 21.02.2020 21:35
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

ja też dostałem. A na nich nigdy nie głosowałem i nigdy nie zagłosuję ... Masz kolo błędne dane

~POlak (5.173. * .30) 21.02.2020 20:52
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

ok Marceli ,dostałeś 13 bo "rozdają" tym co na nich głosują,zabierając całej reszcie.
Nic nie zrobili i nie zrobią ,bo nie umieją, gdzie te samochody elektryczne,szybka kolej,mieszkania+,i tysiące innych obietnic????Nawet wraka nie mają.
Czemu zadłużone są samorządy,szpitale,oświata i górnictwo?
Potrafią tylko napuszczać jednych na drugich i np. znów "rozdać" 2mld na swoją telewizję,
Nie wierzę w ich ani jedno słowo!

~Marceli (31.60. * .147) 21.02.2020 20:04
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ja 13 emeryturę dostałem. Więc jak lista ma być tak samo wiarygodna to ok!

kałuża 21.02.2020 19:59
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Racibórz Wielki, tylko na papierze. Wyjazdy portowego do stolicy, nic nie dały............