Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Powstanie publikacja o wodzisławskim pożarnictwie. Stąd apel muzeum

23.02.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

Wodzisławskie muzeum szuka pamiątek, które można będzie wykorzystać w powstającej publikacji związanej z historią wodzisławskiej straży pożarnej.

Powstanie publikacja o wodzisławskim pożarnictwie. Stąd apel muzeum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. W tym roku, w maju odbędzie się wielka uroczystość związaną z nadaniem nowego sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. - Jednostka nasza ma wielkie zasługi w ratowaniu życia i mienia mieszkańców miasta Wodzisławia. Historia wodzisławskiej straży pożarnej sięga roku 1765. Do dzisiaj nie zachowało się zbyt dużo źródeł archiwalnych. Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o udostępnienie wszelkich materiałów związanych z historią pożarnictwa na terenach naszego miasta – apeluje Muzeum w Wodzisławiu Śl.

Liczy się każda pamiątka, zdjęcie, dokument, czy nawet relacja. - Materiały, które Państwo udostępnią, wypożyczą, będą wykorzystane w nowo powstającej publikacji związanej z historią wodzisławskiej straży pożarnej. Dzięki Państwa pomocy możemy zrekonstruować przeszłość tej zasłużonej dla miasta jednostki – podkreśla Sławomir Kulpa, dyrektor muzeum.

Wszelkie materiały można przekazywać do wodzisławskiego Muzeum, którego siedziba mieści się obecnie przy Rynku 24.

(art)