Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

Rydułtowy: Komu przeszkadzają psy? UWAGA! Kiełbasa z gwoździami

15.02.2020 17:52 | 4 komentarze | ska

Dzisiaj, w sobotę 15 lutego, jedna z mieszkanek Rydułtów podczas spaceru z psem natknęła się na śmiercionośne pułapki. W okolicy osiedla Na Wzgórzu ktoś porozrzucał kawałki kiełbasy, naszpikowane gwoździami. Ostrzegamy, uważajcie podczas spacerów z pupilami! 

Rydułtowy: Komu przeszkadzają psy? UWAGA! Kiełbasa z gwoździami
fot. Czytelnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rydułtowy: Komu przeszkadzają psy? UWAGA! Kiełbasa z gwoździami

Komu przeszkadzają psy w Rydułtowach i dlaczego chce je wyeliminować tak bolesną śmiercią? To pytanie zadają sobie mieszkańcy, którzy natrafili na informację jednej z mieszkanek miasta. Podczas spaceru ze swoim pupilem znalazła kawałki porozrzucanej kiełbasy, naszpikowanej gwoździami. Jej pies zjadł jeden taki kawałek, ale dzięki poradzie specjalisty, przygotowała roztwór wody utlenionej i wody, po spożyciu którego pies zwymiotował ostre metalowe elementy. Przypomnijmy, że niedawno (początek lutego) podobne przypadki miały miejsce na ul. Kilińskiego w Rybniku. Dokładnie tak samo, na osiedlu porozrzucane były fragmenty kiełbasy z ostrymi elementami.

Podczas spacerów z pupilami warto zwracać uwagę na to, czy nie zjadają przypadkowych przedmiotów, bo może skończyć się to śmiercią zwierzęcia. W przypadku połknięcia gwoździ agonia psa może być długa i bardzo bolesna. Warto zaopatrzyć się w kaganiec, nawet dla małych czworonogów, bo on skutecznie zablokuje możliwość połknięcia przypadkowych przedmiotów czy pozostawionych pułapek. 

Kto w Rydułtowach chce zabijać psy w męczarniach i dlaczego? Sprawdzimy to. Czy spotkaliście się również z takimi "pułapkami"? Piszcie w komentarzach!