Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Rusza remont kolejnego odcinka Raciborskiej

11.12.2019 07:00 | 0 komentarzy | art

Włodarze Powiatu Wodzisławskiego podpisali umowę z wykonawcą, który odpowiadać będzie za modernizację kolejnego odcinka ul. Raciborskiej w gminie Gorzyce. Firma na wykonanie inwestycji ma czas do października 2020 r.

Rusza remont kolejnego odcinka Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak zapowiedział wykonawca, jeszcze w tym roku mają ruszyć pierwsze prace kanalizacyjne. Po półrocznej przebudowie, ostatniego października oficjalnie otwarto prawie półtorakilometrowy odcinek ulica Raciborskiej w Gorzycach. Dzięki pozyskanemu przez władze powiatu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w przyszłym roku zostanie wyremontowany kolejny, prawie półtorakilometrowy, fragment tej drogi, na odcinku od zakończenia poprzedniego remontu do skrzyżowania z ul. Czyżowicką obok remizy OSP Bełsznica.

Tym razem za inwestycję odpowiadać będzie wyłoniona w przetargu firma Marbud Zakład Usług Budowlanych Mariusz Ogrodowski z Rybnika. Umowa na wykonanie inwestycji została podpisana 3 grudnia.

Remont ma kosztować ok. 5,4 mln zł. Zakres robót obejmie wykonanie nowej konstrukcji drogi i przebudowę chodników, budowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszo rowerowego, a także przebudowę odwodnienia drogi oraz skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi. Choć pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, to nie powinno być na razie większych utrudnień drogowych. Te czekają kierowców dopiero po nowym roku. - Wcześniej o planowanym przebiegu robót i utrudnieniach poinformujemy mieszkańców na zebraniu sołeckim – mówi Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyce.

(art)