Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Budżetu obywatelski w Radlinie. Wybierz najlepszy projekt i zagłosuj

04.12.2019 08:34 | 0 komentarzy | juk

Do 5 grudnia mieszkańcy Radlina mogą głosować na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Do wyboru mają dziewięć ciekawych inicjatyw.

Budżetu obywatelski w Radlinie. Wybierz najlepszy projekt i zagłosuj
Ekologiczna ławka solarna była jednym z czterech pomysłów zrealizowanych w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Inwestycja kosztowała około 20 tys. zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakończył się pierwszy etap realizacji radlińskiego budżetu obywatelskiego, czyli zgłaszanie i weryfikacja pomysłów. Teraz czas na głosowanie wybranych projektów. Dopuszczono dziewięć różnych inicjatyw.

O głosy mieszkańców walczą: budowa wybiegu dla psów, wyposażenie placów zabaw w huśtawki dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, akcje proekologiczne dla uczniów szkół podstawowych, utworzenie dwóch plenerowych biblioteczek, budowa na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 drewnianej wiaty z zadaszeniem wraz z miejscami do siedzenia i odpoczynku, doposażenie w nowe urządzenia siłowni na wolnym powietrzu w Parku Leśnym, zorganizowanie próby pobicia rekordu Polski w ilości par tańczących poloneza jednocześnie, organizacja cyklu imprez sportowych, organizacja przy Szkole Podstawowej nr 3 festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Szczegółowe opisy projektów znajdują się na www.budzet.radlin.pl.

Głosowanie trwa do 5 grudnia. Każdy z mieszkańców (bez względu na wiek) może oddać swój głos tylko na jeden projekt. W przypadku oddania dwóch lub więcej głosów przez tę samą osobę, wszystkie zostaną uznane za nieważne. Mieszkańcy mogą skorzystać z dwóch sposobów głosowania - przez internet (TUTAJ) bądź w punkcie zlokalizowanym w Urzędzie Miasta Radlin. O kolejności pomysłów do realizacji zdecyduje suma punktów uzyskanych w głosowaniu. W takiej kolejności sfinalizowane zostaną projekty, aż do wyczerpania puli 120 tys. zł. Wyniki zostaną ogłoszone w połowie grudnia.