środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Konkurs plastyczny "Gwiazdka jak z bajki". Ostatnie dni na składanie prac

03.12.2019 15:16 | 0 komentarzy | d

Gwiazdka serc już w 13 grudnia na deskach Raciborskiego Centrum Kultury, ale tylko do najbliższego piątku, 6 grudnia, można składać prace na konkurs plastyczny towarzyszący wydarzeniu. Raciborska Izba Gospodarcza zachęca uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i placówek, do wykorzystania najbliższych dni na stworzenie niepowtarzalnych prac łączących w sobie elementy bajek i świąt. Jury przewiduje aż 6 wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody czekają.

Konkurs plastyczny "Gwiazdka jak z bajki". Ostatnie dni na składanie prac
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku koncert charytatywny to nie tylko występy znanych i lubianych raciborzan, które będzie można zobaczyć 13 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury, ale również konkurs plastyczny zorganizowany przez Raciborską Izbę Gospodarczą przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury.

Celem konkursu, jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat koncertu i idei, która mu przyświeca, a więc charytatywnej pomocy potrzebującym. Jak podkreślają organizatorzy, być może właśnie wśród uczestników konkursu, znajdują się ich następcy, do których będzie należała organizacja kolejnych edycji wydarzenia.

– Cieszymy się z tak dużego zainteresowania, spływa do nas mnóstwo prac wykonanych bardzo ciekawymi technikami. Autorzy wykazują się ogromną pomysłowością i talentem, co na pewno nie ułatwi pracy jury. Już teraz dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie, a tym którzy „zaspali”, kibicujemy, aby zdążyli oddać swoje prace do 6 grudnia – mówi Julia Parzonka, autorka tegorocznej scenografii z ramienia RIG i członek jury konkursowego.

W konkursie jest przewidzianych 6 wyróżnień. Trzy wyróżnienia w kategorii klasy 4-6 oraz trzy w kategorii klasy 7-8.

Sponsorami nagród w konkursie jest sklep plastyczny „Czarny Kot” oraz TEB Edukacja. Prace można składać do 6 grudnia w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej. Wyniki konkursu już 11 grudnia, a wystawa wyróżnionych prac 13 grudnia, w dniu koncertu w Raciborskim Centrum Kultury.

Szczegóły konkursu, regulamin i karta zgłoszenia dostępne TUTAJ

źródło: RIG