Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konkurs plastyczny "Gwiazdka jak z bajki". Ostatnie dni na składanie prac

Gwiazdka serc już w 13 grudnia na deskach Raciborskiego Centrum Kultury, ale tylko do najbliższego piątku, 6 grudnia, można składać prace na konkurs plastyczny towarzyszący wydarzeniu. Raciborska Izba Gospodarcza zachęca uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i placówek, do wykorzystania najbliższych dni na stworzenie niepowtarzalnych prac łączących w sobie elementy bajek i świąt. Jury przewiduje aż 6 wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody czekają.

Konkurs plastyczny "Gwiazdka jak z bajki". Ostatnie dni na składanie prac

W tym roku koncert charytatywny to nie tylko występy znanych i lubianych raciborzan, które będzie można zobaczyć 13 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury, ale również konkurs plastyczny zorganizowany przez Raciborską Izbę Gospodarczą przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury.

Celem konkursu, jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat koncertu i idei, która mu przyświeca, a więc charytatywnej pomocy potrzebującym. Jak podkreślają organizatorzy, być może właśnie wśród uczestników konkursu, znajdują się ich następcy, do których będzie należała organizacja kolejnych edycji wydarzenia.

– Cieszymy się z tak dużego zainteresowania, spływa do nas mnóstwo prac wykonanych bardzo ciekawymi technikami. Autorzy wykazują się ogromną pomysłowością i talentem, co na pewno nie ułatwi pracy jury. Już teraz dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie, a tym którzy „zaspali”, kibicujemy, aby zdążyli oddać swoje prace do 6 grudnia – mówi Julia Parzonka, autorka tegorocznej scenografii z ramienia RIG i członek jury konkursowego.

W konkursie jest przewidzianych 6 wyróżnień. Trzy wyróżnienia w kategorii klasy 4-6 oraz trzy w kategorii klasy 7-8.

Sponsorami nagród w konkursie jest sklep plastyczny „Czarny Kot” oraz TEB Edukacja. Prace można składać do 6 grudnia w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej. Wyniki konkursu już 11 grudnia, a wystawa wyróżnionych prac 13 grudnia, w dniu koncertu w Raciborskim Centrum Kultury.

Szczegóły konkursu, regulamin i karta zgłoszenia dostępne TUTAJ

źródło: RIG

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].