Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Uczniowie zaprezentowali swój biznesplan. Który okazał się najlepszy?

27.11.2019 08:04 | 0 komentarzy | d

Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Powiatowy Urząd Pracy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowali konkurs pt. „Zaprezentuj swój biznesplan”. Ten dedykowany był uczniom klas szkół ponadpodstawowych powiatu raciborskiego. Jego rozstrzygnięcie odbyło się we wtorek 26 listopada na Zamku Piastowskim.

Uczniowie zaprezentowali swój biznesplan. Który okazał się najlepszy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze pomysły na przedsięwzięcia o charakterze biznesowym i przyznała nagrody, których pula wyniosła łącznie 5 tys. zł.

  • Pierwsze miejsce zajął Dawid Pater z CKZiU nr 2 Mechanik za projekt pod nazwą "Działalność gospodarczo-wytwórcza w zakresie hodowli alpak oraz pozyskiwania luksusowego runa z alpak". Otrzymał nagrodę o wartości 2 000 zł.
  • Drugie miejsce przypadło Aleksandrowi Musiołowi, również z CKZiU nr 2 Mechanik, za projekt "Działalność wytwórczo-usługowo-handlowa w zakresie produkcji sprzętów powszechnego użytku, sprzedaży hurtowej i detalicznej artykułów użytku domowego - dozowników oraz inteligentnego sprzętu codziennego użytku". Odebrał nagrodę o wartości 1 500 zł.
  • Na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Rygiel z Ekonomika, autorka biznesplanu pod nazwą "Działalność usługowa w zakresie organizacji imprez okolicznościowych oraz integracyjnych - wedding planer". Laureatka odebrała nagrodę o wartości 1 000 zł.
  • Czwarte miejsce przyznano Damianowi Machowskiemu z CKZiU nr 2 Mechanik za "Działalność w zakresie usług tapicerskich, renowacji mebli tapicerowanych, elementów nietypowych, tapicerowania wnętrz i samochodów". W nagrodę otrzymał upominek o wartości 500 zł.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, fot. Zamek Piastowski, oprac. (d)