Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Mieszkańcy zawitali do najsłodszego miejsca w regionie [ZDJĘCIA]

19.11.2019 20:19 | 0 komentarzy | d

W ubiegły weekend odbył się Dzień Otwartych Drzwi Cukrowni Cerekiew. Podczas zwiedzania goście mieli rzadką okazję zobaczenia zakładu produkcyjnego od wewnątrz.

Mieszkańcy zawitali do najsłodszego miejsca w regionie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach 16-17 listopada odbyła się 2 edycja wydarzenia, które cieszy się w Polskiej Cerekwi ogromną popularnością. Podczas dni otwartych lokalną cukrownię odwiedziło prawie 400 osób, a chętnych było zdecydowanie więcej. Mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz plantatorzy dostarczający surowiec do fabryki przyjrzeli się z bliska poszczególnym etapom produkcji cukru, od transportu buraków, przez krojenie, pracę nowoczesnej sterowni i laboratorium, aż po magazyny pełne cukru. Z myślą o najmłodszych zostały zorganizowane dodatkowe atrakcje w postaci pasjonujących doświadczeń naukowych. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. co stanie się z kwiatem zanurzonym w temperaturze 200 stopni poniżej zera. Wśród dzieci szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z samodzielnego robienia cukierków.

- Bardzo nas cieszy, że Dni Otwarte Cukrowni Cerekiew cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja trwała aż dwa dni. Dzięki temu odwiedziło nas prawie 400 osób, w tym plantatorzy, którzy na co dzień dostarczają buraki do cukrowni - mówi Tomasz Kostrzewa, dyrektor naczelny Cukrowni Cerekiew. – Myślę, że atrakcyjność wycieczki do cukrowni wynika z możliwości przyjrzenia się produkcji w szczycie kampanii cukrowniczej, kiedy wszystkie urządzenia pracują na pełnych obrotach. Zwiedzanie wzbogaciła wiedza doświadczonych przewodników. Podobnie jak w roku ubiegłym byli to nasi wieloletni pracownicy – Maciej Bartnik i Ryszard Nawieśniak – podsumowuje Tomasz Kostrzewa.

źródło: materiały prasowe