Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Muzyka łączy pokolenia. Koncert na 25-lecie Mirażu [ZAPOWIEDŹ]

07.11.2019 18:30 | 0 komentarzy | ż

Zespół Wokalny „Miraż” świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji 9 listopada w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury zostanie zorganizowany koncert galowy (godz. 18.00).

Muzyka łączy pokolenia. Koncert na 25-lecie Mirażu [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Byli wychowankowie zespołu połączyli siły i wyszli z inicjatywą organizacji koncertu. – Najfajniejsze jest to, że wiele osób zgodziło się działać zdalnie, żyjemy w XXI wieku i jak widać odległość nie jest tu przeszkodą. Po pracy wysyłamy sobie e-maile, ustalamy scenariusz i dopinamy sprawy organizacyjne – mówi Maria Biskup, odpowiedzialna za logistykę koncertu.

Wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, sekcja rytmiczna Pawła Harańczyka z Krakowa. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach Hanny Hołek – wychowanki „Mirażu” od lat związanej z branżą muzyczno-telewizyjną.

Podczas koncertu wybrzmią m.in. utwory „Bajmu”, „Piwnicy pod Baranami”, Tiny Turner czy Prince’a.

Miraż założyła 25 lat temu Elżbieta Biskup. – Moją największą satysfakcją jest możliwość kształtowania talentów młodego pokolenia. Nie było takiego roku, w którym nie znalazłabym wokalnej perełki. Jestem dumna, że swoimi scenicznymi występami, wokaliści „Mirażu” potwierdzają sensowność mojej pracy – podkreśla E. Biskup.

Przez „Miraż” przeszły m.in. Anna Wyszkoni oraz Marzena Korzonek.

(ż)

Ludzie:

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu