Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Pieruszka odpowiada Rybce [OŚWIADCZENIE]

04.11.2019 12:56 | 0 komentarzy | mad

Po raz kolejny wracamy do tematu przyszłości rudnickiego przedszkola, publikując już trzecie oświadczenie w tej sprawie.

Pieruszka odpowiada Rybce [OŚWIADCZENIE]
Piotr Rybka, Alojzy Pieruszka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o artykuł, który ukazał się na łamach „Nowin Raciborskich” oraz portalu nowiny.pl. Dotyczył on zmian, jakie mają zadziać się z rudnickim przedszkolem (czytaj TUTAJ). Ze względu na to, że obiekt, w którym obecnie mieści się placówka, jest niezgodny z przepisami przeciwpożarowymi, rządzący gminą postanowili przenieść ją do miejscowej podstawówki.

O zmianach na ten temat rozmawialiśmy z wójtem Piotrem Rybką. Jednak nie ze wszystkim słowami wypowiedzianymi na łamach Nowin przez obecnie kierującego gminą, zgadza się były wójt Alojzy Pieruszka. Kilkanaście dni po publikacji artykułu skontaktował się z naszą redakcją, przesyłając swoje stanowisko w tej sprawie. Dzień później trafiło do nas kolejne oświadczenie, tym razem była to odpowiedź Piotra Rybki na słowa jego poprzednika.

Na tym jednak sprawa się nie zakończyła, bo otrzymaliśmy kolejne, czyli już trzecie oświadczenie w tej sprawie. W którym to Alojzy Pieruszka odpowiada na stanowisko Piotra Rybki. - Miała być zdecydowana, ale miła odpowiedź na moje uzupełnienie a wyszło jak zawsze - winny jest Pieruszka – napisał we wstępie. W treści pisma były wójt, wyraża swoje niezadowolenie słowami zawartymi przez Piotra Rybkę w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu:

- Z takim kłamliwym stanowiskiem obecnego wójta trudno się zgodzić - napisał wprost.

W załączniku publikujemy pełną treść oświadczenia, które otrzymaliśmy od A. Pieruszki (kliknij aktywny link)

Czytaj również:

Ludzie:

Alojzy Pieruszka

Alojzy Pieruszka

Były wójt gminy Rudnik.

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.