Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Piotr Rybka odpowiada na pismo byłego wójta i zaprasza do współpracy [OŚWIADCZENIE]

31.10.2019 17:04 | 0 komentarzy | mad

Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka odnosi się do słów Alojzego Pieruszki. Chodzi o oświadczenie byłego wójta, które w środę 30 października opublikowaliśmy w portalu nowiny.pl.

Piotr Rybka odpowiada na pismo byłego wójta i zaprasza do współpracy [OŚWIADCZENIE]
Piotr Rybka, Alojzy Pieruszka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oświadczenie Alojzego Pieruszki było pokłosiem artykułu zamieszczonego na łamach „Nowin Raciborskich”. Ten dotyczył przyszłości przedszkola w Rudniku, a konkretnie przeniesienia placówki do miejscowej podstawówki, wcześniej jednak rozbudowując budynek (czytaj TUTAJ). W materiale ukazały się następujące słowa:

Szacuje się, że całość zadania (z pracami budowlanymi oraz wyposażeniem przedszkola) wyniesie ponad 1 mln zł. Na razie nie pojawiło się z żadnej strony finansowego wsparcia, jednak w urzędzie gminy się nie poddają, szukając choćby minimalnego dofinansowania. – Pisaliśmy pisma w różne miejsca, jednak odpowiedziano nam, że były możliwości uzyskania wsparcia finansowego, ale do 2017 roku z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, jednak wtedy z gminy Rudnik nikt nie aplikował o te środku (wówczas wójtem gminy był Alojzy Pieruszka – przyp. red.) – słyszymy od Piotra Rybki, który zaznacza, że inwestycja tak czy inaczej, musi być wykonana.

Ze słowami wypowiedzianymi przez Piotra Rybkę nie zgodził się jego poprzednik. O czym pisaliśmy TUTAJ. Dzisiaj (31.10) na naszą redakcyjną skrzynkę trafiło kolejne oświadczenie, tym razem od wójta Rybki. - Od początku kadencji podjęliśmy działania zmierzające do pozyskania funduszy w celu rozwiązania problemu przedszkola, problem i prośbę o pomoc przedstawiliśmy posłom na Sejm, reprezentującym powiat raciborski, Sejmikowi Województwa, Wojewodzie Śląskiemu. Dotarliśmy również do struktur ministerialnych rządu RP. Nadal szukamy możliwości pozyskania środków na to przedsięwzięcie - napisał wójt. - Przykre jest to, że moją wypowiedź odczytuje się jako złą ocenę, wkładając w moje usta zarzut „niekompetencji oraz nieudolności osób odpowiedzialnych wtedy za stan gminy”. Nie było moją intencją obrażenie kogokolwiek, ale przedstawienie rzeczowej informacji, niepodważalnych faktów. Problem pojawił się pod koniec poprzedniej kadencji. Rozumiem, że poprzednicy wykonali wszystko, co było wówczas w mocy - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Wójt Piotr Rybka pismo zakończył słowami:

Cieszy fakt, że Pan Alojzy Pieruszka nadal interesuje się życiem Gminy Rudnik. Doceniając wiedzę i doświadczenie byłego wójta, chętnie skorzystam z rad starszego kolegi samorządowca. I zapraszam do współpracy nie tylko w zaistniałym problemie przedszkola w Rudniku.

W załączniku publikujemy pełną treść oświadczenia, które otrzymaliśmy od P. Rybki (kliknij aktywny link)

Ludzie:

Alojzy Pieruszka

Alojzy Pieruszka

Były wójt gminy Rudnik.

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.