Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Kradł pieniądze z... odkurzacza na myjni samochodowej

11.10.2019 13:48 | 2 komentarze | mak

Nawet na 10 lat może trafić do więzienia młody mężczyzna, który włamał się do... odkurzacza na myjni samochodowej i skradł z niego łącznie 500 zł. Włamywacz został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Rydułtowach.

Kradł pieniądze z... odkurzacza na myjni samochodowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 16 września wieczorem na myjni samochodowej przy ulicy Raciborskiej w Rydułtowach. Sprawca wyłamał zabezpieczenia wolnostojącego odkurzacza i włamał się do jego wnętrza. Jego łupem padł banknot w kwocie 100 zł. Moment włamania zarejestrowały kamery monitoringu. Kryminalni ustalili personalia rabusia, którym okazał się 19-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do tego włamania.

W trakcie czynności wyszło na jaw, że takich kradzieży było więcej. W przeciągu kilku miesięcy 19-latek aż pięć razy włamał się do odkurzacza samoobsługowego i za każdym razem wyciągał z nich pieniądze, w sumie 500 zł.

Sprawca usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo to może mu teraz grozić nawet do 10 lat za kratkami. O jego losie zdecyduje wkrótce sąd.