Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Patrol

Balanga w piwnicy w Rybniku Chwałowicach. Uczestnicy zatrzymani

11.10.2019 06:47 | 2 komentarze | acz

Zbyt głośna muzyka była powodem policyjnej interwencji w jednej z piwnic w bloku mieszkalnym w dzielnicy Rybnika. Jak się szybko okazało, grający w karty trzej mężczyźni mieli przy sobie marihuanę.

Balanga w piwnicy w Rybniku Chwałowicach. Uczestnicy zatrzymani
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek, około godziny 15.00 policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach pojechali na interwencję do jednego z bloków mieszkalnych w dzielnicy Rybnika- Chwałowicach. Z piwnicy dobiegała głośna muzyka oraz krzyki i hałasy. Gdy mundurowi zeszli do pomieszczenia, zauważyli grających w karty trzech młodych mężczyzn, a obok nich susz roślinny i młynek. 19-latek od razu przyznał stróżom prawa, że marihuana jest jego własnością. W efekcie dwóch 20-latków i 19-letni rybniczanin zostało zatrzymanych i doprowadzonych do policyjnego aresztu. Śledczy zabezpieczyli marihuanę, z której można by przygotować blisko 260 działek dilerskich. Nastolatek przyznał policjantom, że sam uprawiał marihuanę.

Rybniczanin został objęty policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi i posiadania znacznej ilości narkotyków. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Drugi z zatrzymanych również usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

(acz)