środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

W Kuźni Raciborskiej uczyli się matematyki w języku włoskim [ZDJĘCIA]

26.09.2019 17:12 | 0 komentarzy | d

Z okazji Dnia Języków Obcych w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej wszystkie lekcje zostały wzbogacane o elementy językowe. W tym dniu zwykle zabranianie telefony komórkowe stały się sprzymierzeńcami zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Na lekcjach języków obcych królowała aplikacja Kahoot, dzięki której uczniowie, logując się ze swoich telefonów, rozwiązywali quizy językowe wyświetlane na tablicach multimedialnych. Uczniowie, którzy najlepiej pracowali, nagrodzeni zostali ocenami za aktywność i pracę na lekcji. Na zajęciach innych przedmiotów tłumacz google pomagał prowadzić lekcje w innych językach, np. matematyka po włosku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – relacjonuje dyrektorka placówki Kinga Apollo.

W czasie przerw uczniowie zdobywali punkty do współzawodnictwa międzyklasowego, wykonując polecenia i rozwiązując problemy zakodowane kodami QR rozwieszonymi w różnych miejscach szkoły. W klasach 4-8 uczniowie przygotowali prezentacje i plakaty na temat wybranych krajów, a klasy 1-3 przygotowały muzyczny apel, na którym dzieci śpiewały znany kanon „Panie Janie” w czterech językach. Świetlica szkolna i nauczyciele przedmiotów artystycznych na swoich zajęciach przygotowywali z uczniami zakładki do książek zdobione flagami różnych krajów.

- Zdaniem uczniów wykorzystanie nowoczesnych technologii na lekcjach było strzałem w dziesiątkę, sprawiło im wiele radości i zmotywowało do nauki języków obcych – mówi dyrektorka szkoły.