Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Wójt Rudnika nagrodził najzdolniejszych uczniów: Jesteście naszą przyszłością [ZDJĘCIA]

21.09.2019 08:00 | 0 komentarzy | mad

Tegoroczne rozdanie nagród dla najzdolniejszych uczniów z terenu gminy Rudnik to pierwsze dla Piotra Rybki takie wydarzenie, w którym występuje w roli wójta gminy.

Wójt Rudnika nagrodził najzdolniejszych uczniów: Jesteście naszą przyszłością [ZDJĘCIA]
Wójt Piotr Rybka nagrody uczniom wręczał w towarzystwie inspektor ds. oświaty, kultury i sportu rudnickiego urzędu gminy Gabrieli Seidel.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie ma dzisiaj w kalendarzu święta ucznia, ale chciałbym, abyście się poczuli, że właśnie dziś jest wasze święto – mówił wójt Piotr Rybka do zgromadzonych uczniów w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im abp. Józefa Gawliny w Rudniku. - Jesteście tutaj, bo przez cały ubiegły rok szkolny walczyliście o kolejne zwycięstwa w nauce, sporcie, muzyce, sztuce i tańcu - dopowiadał szef gminy. Oprócz uczniów w uroczystości zorganizowanej w piątkowe popołudnie 20 września uczestniczyli ich rodzice oraz nauczyciele.

Podczas gali uhonorowano 63 osoby, wręczono jednak 83 nagrody, bo niektórzy uczniowie uzyskali wyróżnienie w więcej niż jednej kategorii. Uczniowie otrzymywali dyplom i gratyfikację finansową. W tym roku gmina na nagrody przeznaczyła nieco ponad 6 tys. zł.

- Jestem dumny, że w naszych szkołach mamy takich zdolnych i utalentowanych ludzi. Jesteście przyszłością naszej gminy - wójt kierował te słowa w stronę nagrodzonych. - Gratuluję rodzicom, dziękuje za trud wychowania i wspierania swoich dzieci. Gratuluję również dyrektorom szkół, to wielki zaszczyt dla was mieć takie grono zdolnej młodzieży i nauczycieli, którzy nie wahają poświęcić się swojej energii uzdolnionym - dziękował szef gminy, honorując również dyplomem nauczycieli, którzy bezpośrednio przyczynili się do sukcesu uczniów. Na koniec Piotr Rybka życzył młodzieży odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań i odnoszenia kolejnych zwycięstw.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.