Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Autobusy wróciły na swoje trasy

08.09.2019 07:00 | 1 komentarz | red

W poniedziałek 2 września ponownie otwarto dla ruchu ul. Raciborską w Gorzycach i Bełsznicy. Droga przez dwa miesiące była zamknięta z powodu jej modernizacji. Nie oznacza to, że remont się zakończył. Kierowcy muszą się liczyć z obecnością ekip drogowców, a także z lokalnymi zwężeniami i ruchem wahadłowym, niemniej jednak ruch na remontowanym odcinku został udrożniony. Oznacza to też, że autobusy PKS z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa (linia nr 34) i do Raciborza (linia nr 40) powróciły na swoje stare trasy.

Autobusy wróciły na swoje trasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakres przedsięwzięcia obejmował przebudowanie drogi na ogólnej długości 1360 m, w tym wykonanie nowej konstrukcji jezdni i jej nawierzchni, wykonanie chodników, budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, 4 zatok autobusowych oraz skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi. Wykonawcą tej wartej 7,4 mln zł inwestycji jest firma Drogród z Ćwiklic. Przedsięwzięcie jest finansowane wspólnie przez powiat wodzisławski i gminę Gorzyce. Na przebudowę drogi powiat pozyskał też środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Najtrudniejszy etap inwestycji, wymagający całkowitego zamknięcia jej dla ruchu, już za nami. Kierowcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami w postaci ruchu wahadłowego na niektórych odcinkach. Dodatkowo na jeden z wrześniowych weekendów droga zostanie zamknięta po to, by wykonać nawierzchnię ścieralną jezdni na całej jej szerokości (tj. bez tzw. szwu, który często jest najsłabszym technologicznie elementem nawierzchni).

Już od 2 września autobusy linii 34 Wodzisław Śl. – Bluszczów oraz linii 40 Wodzisław Śl. – Racibórz kursują z Gorzyc w kierunku Rogowa swoją poprzednią trasą, czyli przez Bełsznicę. Obsługiwany też będzie przystanek w Gorzycach na ulicy Raciborskiej obok szkoły oraz przystanek w Rogowie na ul. Raciborskiej.

Zakończenie inwestycji zgodnie z umową planowane jest na jesień.

(red)