Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Lato z biblioteką z wizytą w opolskim zoo

23.08.2019 18:02 | 0 komentarzy | d

Po Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Szkole Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej przyszedł czas na ostatnią wycieczkę w ramach "Lata z biblioteką". Tym razem młodzi czytelnicy stanęli oko w oko z dziką zwierzyną w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu.

Lato z biblioteką z wizytą w opolskim zoo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zwiedzanie rozpoczęto od zajęć dydaktycznych prowadzonych przez pracowników zoo, którzy zdradzili ciekawostki przyrodnicze, szczególnie te związane z małpami. Na dzieciach duże wrażenie zrobiła m.in. informacja, że najmniejsza małpka w opolskim zoo waży zaledwie 10 dekagramów a największa ponad 200 kg. Zwierzęta żywo reagowały na swoje imiona, nierzadko popisując się przed zwiedzającymi. Przewodnicy pomagali także odszukać ukryte pośród bujnej roślinności zwierzęta.

Dzięki specjalnym przeszkleniom i wybiegom zwierzęta były na wyciągnięcie ręki. Sporą niespodzianką okazał się dla dzieci mrówkojad, który przez większość był kojarzony ze zwierzęciem małych rozmiarów. Mimo intensywnego zwiedzania i wielu atrakcji mali podróżnicy bez problemów znaleźli jeszcze energię do szaleństw na placu zabaw.

"Lato z biblioteką" powoli dobiega końca. Przedostatnie zajęcia w bibliotece odbędą się w przyszły wtorek 27 sierpnia – tym razem uczestnicy zajęć odwiedzą Akademię Pana Kleksa.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. (d)