Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Kolejny ksiądz podejrzany o krzywdzenie ministrantów. Prywatne wycieczki, dawanie klapsów

06.08.2019 10:59 | 3 komentarze | acz
Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 11:00

Prokuratura Rejonowa Gliwice-Wschód prowadzi śledztwo przeciwko Damianowi K., podejrzanemu o popełnienie przestępstw polegających na doprowadzeniu czworga małoletnich poniżej lat 15-stu do poddania się tzw. czynnościom seksualnym. Ustalono również, że duchowny wysyłał również do jednego z dzieci smsy o treściach erotycznych.

Kolejny ksiądz podejrzany o krzywdzenie ministrantów. Prywatne wycieczki, dawanie klapsów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śledztwo wszczęto w oparciu o zawiadomienie Delegata Biskupa gliwickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży. W toku postępowania ustalono, że w maju 2016 r. podejrzany zorganizował prywatne, kilkudniowe wyjazdy do Bukowiny Tatrzańskiej dla ministrantów jednej z gliwickich parafii. Tam, pod pozorem gry w karty ustalił zasadę, że przegrany otrzyma od niego klapsy wymierzane na pośladki. W trakcie śledztwa dwóch małoletnich pokrzywdzonych potwierdziło wskazane okoliczności.

W oparciu o treść zeznań małoletnich świadków ustalono także, że w październiku 2018 r. podejrzany Damian K. dopuścił się popełnienia dwóch kolejnych przestępstw na terenie jednej z tarnogórskich parafii. Pod pretekstem wymierzenia kary za zachowanie w szkole dwojgu małoletnich chłopców wymierzył klapsy.

Z treści zawiadomienia złożonego przez Delegata Biskupa gliwickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wynikało, że Damian K. został odsunięty od posługi duszpasterskiej. - Będziemy wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - mówi prokurator Joanna Sorczewska z gliwickiej prokuratury okręgowej.

(acz)