Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Stare Miasto z nowym, bardziej efektownym oświetleniem

24.07.2019 14:57 | 0 komentarzy | mak

Na ulicach Starego Miasta w Wodzisławiu Śl. zamontowanych zostanie blisko 90 słupów oraz ponad 120 nowoczesnych i oszczędnych opraw oświetleniowych w technologii LED. Prace już się zaczęły. Koszt inwestycji to 730 tys. zł.

Stare Miasto z nowym, bardziej efektownym oświetleniem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

89 stylowych słupów i 124 oprawy oświetleniowe w technologii LED pojawią się na ulicach: Księżnej Konstancji, Powstańców Śląskich, J. Słowackiego, Minorytów, Średniej, Krótkiej, Kościelnej, Władysława Opolskiego, Aptecznej, św. Jana, Arendarskiej, Zamkowej, B. Głowackiego, Rynku, Wałowej, a także ks. płk. Kubsza.

System sterowania służący do zarządzania oprawami oświetlenia zewnętrznego ma być oparty na dwukierunkowej wymianie danych przesyłanych drogą radiową. Ma też umożliwić w przyszłości dodawanie nowych opraw do systemu oraz innych elementów, takich jak telemetria, pomiar skażeń powietrza, pomiar natężenia ruchu czy odczyt wodomierzy.

Dzięki wymianie istniejących opraw na oprawy wykorzystujące technologię LED, znacznie zredukowane zostanie zużycie energii elektrycznej pochłanianej przez oświetlenie uliczne na tym terenie. Zmniejszona zostanie też emisja do atmosfery szkodliwych gazów cieplarnianych.

Wykonawca inwestycji został wyłoniony w drodze przetargu. Najkorzystniejszą ofertę w wysokości 730 tys. zł. złożyła firma Elektrotum Piotr Tumulka z Raciborza. Wykonawca ma czas na realizację robót do 31 października.