Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Aż 7 chętnych na stanowisko dyrektora szpitala! Nieoficjalnie: wśród nich byli samorządowcy

19.07.2019 12:05 | 10 komentarzy | mak

Siedmioro kandydatów ubiega się o stanowisko dyrektora szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w tym gronie są byli samorządowcy z naszego regionu.

Aż 7 chętnych na stanowisko dyrektora szpitala! Nieoficjalnie: wśród nich byli samorządowcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poszukiwania dyrektora szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach mają związek z decyzją obecnej szefowej lecznicy - Doroty Kowalskiej, która pod koniec maja złożyła wypowiedzenie z pracy (obowiązuje ją 3-miesięczny okres wypowiedzenia).

Ogłoszenie o konkursie na dyrektora szpitala ukazało się 28 czerwca. Kandydaci mogli składać swoje oferty do wczoraj, czyli do 18 lipca. Teraz przedstawiciele komisji konkursowej na rozpatrzenie zgłoszonych ofert będą mieli maksymalnie 40 dni. 5 sierpnia zaplanowano rozmowy z kandydatami.

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. właśnie trwa konferencja prasowa, podczas której starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła i członkini zarządu Krystyna Kuczera przekazują garść informacji o konkursie.

O stanowisko dyrektora szpitala ubiega się 7 kandydatów.  W tym gronie są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na razie zarząd powiatu nie podaje nazwisk. Pewne jest, że wśród zainteresowanych nie ma żadnej osoby z obecnej dyrekcji szpitala.

Przypomnijmy, że kandydaci na stanowisko dyrektora szpitala muszą posiadać m.in. wyższe wykształcenie, "wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika (dyrektora)", a także posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku "zarządzanie" i co najmniej trzyletni staż pracy.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski