Czwartek, 22 sierpnia 2019

imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

RSS

Absurd drogowy w Marklowicach. Zamiast na chodnik, piesi trafiają na trawnik

22.07.2019 07:00 | 6 komentarzy | juk

Przejście dla pieszych w centrum Marklowic. Przechodzący przez nie pieszy, po drugiej stronie ląduje.... na trawniku. - Czy w taki sposób powinno kończyć się przejście dla pieszych? - pyta nasza czytelniczka, która zawiadomiła nas o drogowym absurdzie.

Absurd drogowy w Marklowicach. Zamiast na chodnik, piesi trafiają na trawnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Absurdów na polskich drogach, ale również tych zlokalizowanych na terenie powiatu wodzisławskiego nie brakuje. Pisaliśmy już m.in. o znaku ustawionym na środku chodnika w Pszowie, czy o fatalnych barierkach wzdłuż chodnika w Rydułtowach. Marklowice również nie ustrzegły się drogowego absurdu, o którym informuje nas nasza czytelniczka.

Wprost na trawnik

Do naszej redakcji zgłosiła się pani Ewa, mieszkanka Wodzisławia Śl. Kilka dni temu wraz z przyjaciółką wybrała się do restauracji przy ul. Wiosny Ludów w Marklowicach. - Chcąc trochę pospacerować, samochód zaparkowałyśmy na parkingu za urzędem gminy - relacjonuje wodzisławianka. Do restauracji kobiety szły wzdłuż ul. Wyzwolenia. Na przejściu dla pieszych obok wjazdu na kopalnię przeszły na drugą stronę ulicy i kierowały się w stronę ul. Wiosny Ludów. - Kilkanaście metrów za przystankiem autobusowym są pasy prowadzące już do restauracji. Przeszłyśmy nimi i wylądowałyśmy na trawniku - mówi nasza czytelniczka. - Czy w taki sposób powinno kończyć się przejście dla pieszych? Nie wydaje mi się - dodaje zauważając, że chodnik, na który powinni przejść piesi, po tej stronie ulicy nie istnieje.

Będzie azyl

– Państwa czytelnik ma rację. Dziękuję za tę uwagę - mówi nam Arkadiusz Łuszczak, naczelnik wydziału komunikacji i transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Tłumaczy, że każde przejście dla pieszych powinno posiadać dogodne dojście i azyl, czyli specjalne miejsce przeznaczone na oczekiwanie na wejście na jezdnię lub zejście z niej. - Ponieważ plany inwestycyjne nie przewidują w najbliższym czasie w tym miejscu budowy chodnika, uzgodniłem z dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg (który administruje ul. Wiosny Ludów - przyp. red.), że dojście do tego przejścia zostanie niedługo utwardzone destruktem asfaltowym - zapewnia nas Arkadiusz Łuszczak.

(juk)