Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Kryminolożka przyjechała do Borucina [ZDJĘCIA]

05.07.2019 15:58 | 0 komentarzy | d

Zwierzęta na służbie oraz warsztat pracy kryminologa – to temat kolejnych wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach. Spotkanie odbyło się w czwartek 4 lipca w Domu Kultury w Borucinie, a poprowadziła je dr Joanna Stojer.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgromadzone dzieci i opiekunowie mieli okazję dowiedzieć się, że zwierzęta na służbie odgrywają bardzo ważną rolę. Usłyszeli o tym, że psy mają swoje specjalizacje: ratownictwo, tropienie, działania na gruzach czy działania bojowe. Są i takie psy, które pracują w laboratorium kryminalistycznym. Konie pomagają z kolei w trudnych interwencjach podczas imprez masowych, np. meczów piłki nożnej czy koncertów.

Wiele zwierząt na służbie dowiodło swojej dzielności i oddania – ratowały ludzkie życie i zdrowie i zapewniało bezpieczeństwo dużej ilości ludzi. Zwierzęta ostrzegają przed niebezpieczeństwami, nosem wyczuwają toksyczne substancje, swoją siłą pomagają człowiekowi przetrwać i ratować innych. Współcześnie zwierzęta pracują z człowiekiem, wykorzystując nowoczesne technologie. Mają założone obroże z GPS-em, współpracują z operatorem drona, który wysyła psa w konkretne miejsce, a policyjny jeździec ma kamerę na kasku. - Coraz więcej wiemy o niezwykłych umiejętnościach zwierząt, ale nic nie zastąpi psiego nosa i psiego serca – podsumowuje spotkanie Marian Wasiczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach.

Czytaj również: Wakacje w Krzanowicach. Co przygotowano?

źródło: MOK Krzanowice, oprac. (d).

Ludzie:

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach