Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Na PSZOK-u wylegitymowali mieszkańca. Ten napisał skargę

04.07.2019 19:00 | 8 komentarzy | juk

Mieszkaniec złożył skargę na szefa ZGKiM. Rozpatrujący ją radni uznali, że jest zasadna, ale na sesji ją odrzucili. - Sprawa nie została jeszcze zamknięta. Skarga będzie ponownie rozpatrywana w sierpniu - zapowiadają pszowscy radni.

Na PSZOK-u wylegitymowali mieszkańca. Ten napisał skargę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

30 maja do pszowskiego magistratu wpłynęła skarga na działalność kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Złożył ją mieszaniec Pszowa. Podczas czerwcowych obrad radni ją rozpatrywali. Komisja skarg, wniosków i petycji uznała złożone zażalenie za zasadne. Pozostali radni byli jednak innego zdania.

Problemy z odbiorem odpadu

Skarga dotyczyła nieprawidłowego funkcjonowania punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Pszowie. Jak czytamy w złożonym przez pana Romana zażaleniu, 28 maja chciał tam oddać odpady roślinne. Przed rozpoczęciem wyładunku podszedł do niego mężczyzna, żądając okazania dowodu osobistego. „Jak się później okazało, był to pracownik ZGKiM. Nie przedstawił się on, ani też nie posiadał żadnego identyfikatora” - pisze w skardze mieszkaniec. „Po okazaniu dowodu stwierdził, że nie może przyjąć przywiezionych odpadów, bo dowód osobisty został wydany przez prezydenta miasta Rybnika, czyli w jego rozumieniu nie mieszkam w Pszowie. Po rozmowie z kierownikiem obiektu i przedstawieniu mu dokumentu potwierdzającego zameldowanie w Pszowie, tracąc niepotrzebnie czas, łaskawie pozwolono mi rozładować przywiezione odpady” - wyjaśnia mieszkaniec.