środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Kolizja na trasie Kornice - Pawłów - raport strażaków

14.06.2019 09:10 | 0 komentarzy | żet

Naderwany konar, uszkodzone pokrycie dachowe, wyciek freonu oraz kolizja drogowa w Kornicach - to zdarzenia odnotowane przez raciborskich strażaków w czwartek 13 czerwca.

Kolizja na trasie Kornice - Pawłów - raport strażaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nadłamana gałąź w parku

Zaczęło się od naderwanego konaru w parku Roth. Okazało się, że nadłamana gałąź znajduje się w miejscu, które uniemożliwia wycinkę przy pomocy autodrabiny. Strażacy ogrodzili teren taśmą, a następnie wezwali na miejsce przedstawicieli służb komunalnych, którzy mają zorganizować wycinkę naderwanej gałęzi.

Zderzenie dwóch osobowych audi

O godz. 14.11 doszło do kolizji w Kornicach. Zderzyli się tam kierujący samochodami audi a5 oraz audi 80. Kierujący audi 80 53-latek doznał uskarżał się na ból żeber. Strażacy udzielili mu pierwszej  pomocy i przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, następnie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uprzątnęli jezdnię z resztek rozbitych pojazdów.

Kierujący audi 80 nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci zakwalifikowali zdarzenie do kategorii kolizji drogowych. Sprawcą okazał się 23-letni kierowca audi a5, który włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 53-latkowi w audi 80.

Uszkodzony dach i... freon

Kolejna interwencja strażaków to ul. Kościelna w Wojnowicach (godz. 16.23). Zgłoszenie dotyczyło uszkodzonego pokrycia dachowego. Strażacy nie byli w stanie zabezpieczyć uszkodzonego dachu przy użyciu autodrabiny, ogrodzili więc teren i przekazali administratorowi obiektu wskazówki dotyczący zabezpieczenia nieruchomości.

Ostatnia interwencja strażaków to ul. Bema w Kuźni Raciborskiej (godz. 18.03). Zgłaszający poinformował dyżurnego o wycieku freonu ze starej lodówki. Oficer polecił mężczyźnie wyjście z lokalu. Po przyjeździe strażaków mężczyzna czekał poza budynkiem. Nie wymagał pomocy medycznej. Pomieszczenie, w którym znajdowała się lodówka, zostało przewietrzone. Strażacy nie stwierdzili obecności szkodliwego gazu w powietrzu.

Na zakończenie dodajmy, że w powiecie raciborskim nie odnotowano interwencji związanych z przejściem burzy oraz gwałtownymi opadami deszczu.