Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Patrol

Zostawili psa w nagrzanym samochodzie na parkingu przy szpitalu

06.06.2019 15:18 | 4 komentarze | mak

Na parkingu przy szpitalu w Wodzisławiu ktoś zauważyła psa, który czekał na swoich właścicieli w aucie ze szczelnie zamkniętymi szybami. Na miejsce wezwano straż miejską.

Zostawili psa w nagrzanym samochodzie na parkingu przy szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

6 czerwca o godz. 9.20 patrol straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o psie przebywającym w zamkniętym samochodzie. Według osoby zgłaszającej zwierzę było pozostawione w nagrzanym aucie od dłuższego czasu. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, czyli parking przy szpitalu. W związku z tym, że 30-stopniowy upał mógł stanowić niebezpieczeństwo dla psa, a w pobliżu nie było kierowcy samochodu, strażnicy przystąpili do działania.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki strażnikom udało się wyjąć w całości jedną z szyb i uwolnić psa z mocno nagrzanego już pojazdu. Dopiero po około 40 minutach przy samochodzie pojawili się właściciele psa. Starsze małżeństwo najpierw było zaskoczone. Zareagowali oburzeniem. - Jednak po przedstawieniu im zagrożeń wynikających z pozostawienia psa w nagrzanym pojeździe, zrozumieli swój błąd i przeprosili za swoją nierozmyślność - relacjonują wodzisławscy strażnicy.