Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Rudniczanie zadbali o swoją małą ojczyznę [ZDJĘCIA]

29.04.2019 15:15 | 1 komentarz | d

W ubiegłą sobotę 27 kwietnia odbyła się akcja „Sprzątanie Gminy Rudnik”. Zorganizowano ją w ramach przypadającego na parę dni wcześniej „Dnia Ziemi”, czyli ekologicznego święta, przypominającego o ochronie środowiska naturalnego.

Rudniczanie zadbali o swoją małą ojczyznę [ZDJĘCIA]
Uczestnicy akcji na wspólnym zdjęciu z wójtem Piotrem Rybką (na zdj. trzeci z prawej strony).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wypracowanie nowych nawyków jest wieloletnim procesem. Cieszy jednak fakt, że także i w tym roku, przeprowadzone działania, przyczyniły się do poprawy świadomości ekologicznej naszych mieszkańców – podsumowuje akcję wójt gminy Piotr Rybka. Całość miało formę edukacji ekologicznej połączonej z integracją społeczną i wyrażeniem troski o środowisko naturalne. Jej zadaniem było także zwrócenie społecznej uwagi na problem powstawania i unieszkodliwiania odpadów.

W tym roku uczestnicy wyposażeni w rękawice i worki porządkowali zaśmiecone tereny wzdłuż dróg, zieleńce oraz dzikie wysypiska w swoich sołectwach. - Ilość zebranych worków oraz innych odpadów była porażająca. Zebrano około 60 m³ „surowców wtórnych” – relacjonuje wójt, dziękując przy tym uczestnikom za wzięcie udziału w akcji.

źródło: UG w Rudniku, opr. (d).

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.