Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Weronika Żymełka gościem biblioteki na Ostrogu [ZDJĘCIA]

18.04.2019 06:30 | 0 komentarzy | d

Gościem kwietniowego, przedświątecznego spotkania Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu, była pochodząca z sołectwa Lasaki w gminie Rudnik Weronika Żymełka (na zdj.). Autorka debiutanckiej powieści „To, co ważne” .

Weronika Żymełka gościem biblioteki na Ostrogu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Literacka przygoda Weroniki zaczęła się w trakcie wakacji, kiedy jako czynny pedagog, pracujący w jednej ze szkół powiatu raciborskiego, znalazła w końcu czas na realizację swoich pasji. Tak powstała powieść „To, co ważne”, która spotkała się z sympatią nie tylko krytyków, ale przede wszystkim, co bardzo ucieszyło autorkę, rodziny, uczniów i znajomych z pracy, do tego stopnia, że książka znalazła się na liście lektur szkolnych.

Czytelnicy biblioteki na Ostrogu zgodnie przyznali, że książka przypadła im do gustu, dostarczyła wielu tematów do przemyśleń, rozbawiła (szczególnie sceny z udziałem przyjaciółki głównej bohaterki- Marty i córki Emilki), a momentami wzruszyła do łez i przypomniała, że „czasem potrzeba tylko chwili, by odkryć, że to, co ważne, jest na wyciągnięcie ręki”. Książkę można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

Kolejne spotkanie odbędzie się 14 maja o godz. 17.00. Gościem Klubu będzie mieszkająca w Raciborzu ormianka Artsvik Nersesyan. 

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).


Czytaj również: Nauczycielka z Kobyli napisała książkę.