Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Wiśnia spod dworca w Rybniku przesadzona [ZDJĘCIA]

31.03.2019 07:30 | 0 komentarzy | acz

Przeznaczona pierwotnie do wycięcia, kilkunastoletnia ozdobna wiśnia, rosnąca przy ul. Kościuszki, na terenie powstającego centrum przesiadkowego, „przesiadła się” kilkadziesiąt metrów dalej.

Wiśnia spod dworca w Rybniku przesadzona [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z inicjatywy rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej drzewo udało się uratować przesadzając je na znajdujący się nieopodal skwer. Wiśnia wraz z bryłą korzeniową została przeniesiona z wykorzystaniem specjalistycznej, przeznaczonej do większych drzew, przesadzarki do wcześniej przygotowanego miejsca.

Wiśnia wraz z bryłą korzeniową została przeniesiona z wykorzystaniem specjalistycznej, przeznaczonej do większych drzew, przesadzarki do wcześniej przygotowanego miejsca. W nowym miejscu to pięknie kwitnące drzewo będzie bardziej wyeksponowane, mając jednocześnie zapewnione lepsze warunki wzrostu, z dala od infrastruktury.

Przesadzanie drzew nie jest przedsięwzięciem łatwym, ale stosowanym powszechnie na całym świecie, różniąc się najczęściej przyjętymi sposobami oraz gabarytami ratowanych drzew. W Rybniku tego typu przesadzarka dorosłych drzew użyta była po raz pierwszy, ale pewnie nie ostatni.
(acz), Fot. L. Tyl