Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Ekonomik - klucz do sukcesu!

27.03.2019 10:30 | 0 komentarzy | MK

Jesteśmy szkołą z ponad 70-letnią tradycją. Nasi absolwenci to wysoko wykwalifikowany personel zasilający wiele lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw różnych branż oraz instytucji budżetowych. Są zdolni sprostać zmieniającym się wyzwaniom gospodarki.

Ekonomik - klucz do sukcesu!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy przyszłych sprzedawców i magazynierów, a w Technikum nr 1 im. Księżnej Eufemii Raciborskiej przyszłych: ekonomistów, handlowców, logistyków, spedytorów, specjalistów ds. reklamy oraz rachunkowości. Szczegółowe opisy zawodów znajdują się na naszej stronie internetowej: ekonomikraciborz.pl.

Staramy się sprostać oczekiwaniom ucznia i pracodawcy. W ramach projektu unijnego powstało nowoczesne laboratorium reklamy wizualnej.  To w pełni wyposażone studio graficzne, w którego skład wchodzą studio fotograficzne, stanowiska do projektowania graficznego oraz drukarka i ploter wielkoformatowy. Dodatkowo pracownia wyposażona jest w zestaw do sublimacji (drukarka i prasa termortansferowa) za pomocą którego uczniowie będą mogli samodzielnie produkować gadżety reklamowe.

Szkoła od lat jest beneficjentem projektów unijnych: najzdolniejsza młodzież wyjeżdża w ramach programu Erasmus+ na miesięczne praktyki do Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zdobyte w ten sposób umiejętności są bezcenne na rynku pracy, bo potwierdzone certyfikatami uznawanymi na terenie Unii Europejskiej.

Nawiązaliśmy współpracę nie tylko z przedsiębiorstwami z regionu, ale także z międzynarodową korporacją logistyczną – LKW Walter, której siedziba mieści się w Wiedniu. Przedsiębiorstwo to organizuje praktyki zawodowe za granicą, a najzdolniejszym zapewnia w przyszłości pracę.

Warto podkreślić, że kształcenie w szkole zawodowej nie zamyka drzwi do kształcenia wyższego! Wręcz przeciwnie: stawia bardzo solidny fundament pod dalszą edukację oraz niemalże gwarantuje bezpieczną przyszłość. Dlatego też w edukowaniu młodzieży współpracujemy też z partnerskimi uczelniami, które wspierają nas kadrą i doświadczeniem.

 

Paweł Ptak
Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu

Kształcenie zawodowe to wartość dodana!
Cieszę się, że rynek pracy zmienił się na korzyść pracowników. To dodatkowy impuls do rozwoju kształcenia zawodowego. Powiedzmy to wprost - dzisiaj liczą się przede wszystkim zdobyte umiejętności i kwalifikacje. Dlatego szkoła zawodowa jest taka „niezwykła”, bo daje swoim uczniom ten przywilej. Dobrze wykształcony zawodowiec jest w cenie. Tak jest teraz i nic nie wskazuje by coś się miało w tej kwestii zmienić. Sam jestem zawodowcem. Nigdy tego nie żałowałem i powtórzyłbym mój wybór. Warto kształcić się zawodowo, bo zyskuje się więcej niż w „zwykłych” szkołach średnich. Absolwent Ekonomika opuszcza nasze mury wyposażony w niezbędne umiejętności i doświadczenie zawodowe. Czy ktoś może zapewnić więcej?

Zespół Szkół Ekonomicznych
ul. Gimnazjalna 3
47-400 Racibórz
tel: 32 415 48 90

e-mail: sekretariat@ekonomikraciborz.pl 
www.ekonomikraciborz.pl
www.facebook.com/ekonomikraciborz 

Pobierz prezentację w pdf >>> Zespół Szkół Ekonomicznych_prezentacja szkoły.pdf


Prezentacja jest publikowana w ramach pierwszego społecznego projektu medialnego na rynku pracy i edukacji, w aż 6 produktach reklamowych w unikatowym pakiecie przygotowanym przez Wydawnictwo Nowiny - wydawcę Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego i portalu Nowiny.pl.

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz placówką edukacyjną? Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów prezentację. Napisz na: reklama@nowiny.pl 

Zobacz również szczegóły tutaj www.nowiny.pl/biznes/147683-jestes-pracodawca-lub-zarzadzasz-placowka-edukacyjna.html 

Tekst sponsorowany