Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Zamykają drogę na granicy Turzy i Łazisk

19.03.2019 13:26 | 1 komentarz | art

Od 19 marca, ze względu na rozpoczynające się remonty, spore fragmenty ul. Dworcowej w Łaziskach i Wodzisławskiej w Turzy Śl. będą nieprzejezdne

Zamykają drogę na granicy Turzy i Łazisk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace związane z remontem obejmują odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Graniczną w Turzy Śląskiej do wjazdu do siedziby firmy DIG Świtała w Łaziskach. - Polegają na stabilizacji gruntu, wymianie podbudowy i wykonaniu nowej nawierzchni na odcinku około 800 m – tłumaczą w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu. Remontowana droga zarządzana jest przez powiat. Za przebudowę odpowiada Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, to samo, które zaliczyło w poprzednich latach sporo spektakularnych wpadek remontowych w naszym powiecie.

Urzędnicy starostwa wyjaśniają , że z uwagi na technologię robót nie ma możliwości prowadzenia prac przy utrzymaniu ruchu kołowego. W związku z tym od Turzy Śląskiej (rejon skrzyżowania z ul. Kościuszki) jak i od Łazisk (skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich) zostanie zastosowane oznakowanie informujące kierowców o braku możliwości przejazdu.

Wykonawca planuje zakończyć roboty z końcem czerwca 2019 r.

(art)