Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Fiku-miku zwiedziło Przedszkole nr 20

28.02.2019 12:26 | 0 komentarzy | (q)

Podczas ferii zimowych, maluchy z grupy Fiku-miku z Raciborskiego Centrum Kultury zwiedziły Przedszkole nr 20 przy ulicy Polnej w Raciborzu. Rodziców z dziećmi przywitała pani dyrektor Małgorzata Pawnik oraz nauczyciel grupy młodszej Marzena Małczok.

Fiku-miku zwiedziło Przedszkole nr 20
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pytania rodziców dotyczyły między innymi zbliżającej się rekrutacji, porad odnośnie przygotowania dziecka do rozstania z rodzicem, harmonogramu dnia i zajęć dodatkowych. Dzieci mogły zajrzeć w każdy kąt, pobawić się wszystkimi zabawkami. Maluchy mogły też zobaczyć łazienkę dostosowaną do trzylatków a w szatni przebierały się jak prawdziwe przedszkolaki. W sali dla najmłodszych, dzieci siadały z książkami przy niskich stolikach i były częstowane owocami. Rodzice z dziećmi mogli również zobaczyć salę dla najstarszych przedszkolaków i porównać wyposażenie dostosowane do wieku i wzrostu. Maluchy uczestniczyły w zajęciach rytmicznych poprowadzonych przez panią dyrektor.

Budynek przedszkolny jest parterowy z dużymi oknami. Sale są jasne, duże, kolorowe i przytulne. Łazienki są nowoczesne, dostosowane do potrzeb małych dzieci. Przedszkole posiada ogród, z dala od głównych ulic. Fikusie skorzystały z pozwolenia i pobawiły się na placu zabaw. Fiku-miku dziękuje za możliwość zwiedzenia przedszkola, za gościnność.