Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Kultura

NEWS - nowa wystawa przy Kasprowicza [ZDJĘCIA]

06.02.2019 08:27 | 0 komentarzy | d

W działającej w raciborskiej bibliotece Galerii GAWRA odbył się wernisaż wystawy fotografii NEWS autorstwa Adama Rokosza OP - członka zespołu założycielskiego Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON działającego przy PWSZ w Raciborzu, obecnie mieszkającego w Wiedniu studenta Teologii Katolickiej.

NEWS - nowa wystawa przy Kasprowicza [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na wystawie można zobaczyć zdjęcia osobiste, które są refleksją autora nad pojęciem prawdy, która zarazem jest mottem Zakonu Dominikańskiego. Pochodzący z Raciborza artysta podkreślił w trakcie wernisażu, że aparat fotograficzny nie rejestruje niczego „z wyobraźni", lecz wyłącznie to, co znajduje się przed obiektywem. Ta swoista „przestrzeń codziennych faktów” wypełnia czas pracy, rozrywki, relacje międzyludzkie oraz miejsce dla Boga.

W trakcie wernisażu licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć m.in. kilka nietypowych autoportretów, fragmenty projektu „WCIELENIE” czy kilka zdjęć „wiedeńskich”. Szczególne miejsce na wystawie zajmuje tytułowe zdjęcie "News" z 2017 roku, które stało się motywem przewodnim „2018 Dominican Month for Peace”.

Wystawę można oglądać do 22 marca w Galerii GAWRA – I piętro Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12 w godzinach otwarcia biblioteki.


Adam Rokosz OP

Urodzony w Raciborzu. Absolwent I LO im. Jana Kasprowicza. Dyplomy magisterskie Universität Regensburg [D] na kierunkach: Muzykologia i Information Science. Laureat konkursów, przeglądów oraz konfrontacji fotograficznych (Tokyo, Warszawa, Białystok, Katowice, Rybnik, Kluczbork, Opole). Uczestnik międzynarodowych warsztatów, plenerów i festiwali fotograficznych (Cypr, Włochy, Niemcy, Austria, Czechy, Polska). Członek zespołu założycielskiego Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON działającego przy PWSZ w Raciborzu. Od 2009 w Zakonie Kaznodziejskim (Dominikanie). Aktualnie student Teologii Katolickiej. Mieszka w Wiedniu.

źródło: MiPBP w Raciborzu, zdjęcia MiPBP w Raciborzu oraz Emilia Krawczyńska 2LP, opr. (d).