Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Realia takie, że pływały fekalia po budowie

24.01.2019 19:00 | 10 komentarzy | mak

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach przedstawia wyniki badań, które udowadniają, że grunty przy ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim są zanieczyszczone fekaliami.

Realia takie, że pływały fekalia po budowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedawno pisaliśmy, że umowa na przebudowę ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowiach i firmą Eurovia została rozwiązana za obopólną zgodą. Powodem był zbyt grząski grunt - a stał się on taki w wyniku nieszczelnych szamb. Tak poinformował ZDW (artykuł „Przebudowa Młodzieżowej przerwana. Przez nieszczelne szamba?” w Nowinach Wodzisławskich z 8 stycznia). W naszym artykule zamieściliśmy wypowiedź Jana Zemły, czyli radnego powiatowego z wodzisławskiej Zawady. Zdaniem radnego, ZDW podając nieszczelne szamba jako powód rozwiązania umowy - „chowa się” za innymi powodami. – Przez lata zaniedbywano cieki wodne przy ul. Młodzieżowej. ZDW powinien dbać o rów odprowadzający wodę. Nie robiono tego właściwie, mimo próśb - podkreślał radny Zemło. Dodał też, że przy obecnej inwestycji drogowej zaniedbano sprawę odwodnienia. – Pracownicy ZDW, przekonani o własnej nieomylności, niechętnie słuchali mieszkańców Wodzisławia i ich przedstawicieli, którzy sygnalizowali, że mogą być problemy, że trzeba pomyśleć o właściwym odwodnieniu, bo to będzie bomba z opóźnionym zapłonem. Mieszkańcy, którzy żyją tu przez lata, najlepiej znają realia – dodał rajca.

Przedstawiciele Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach całkowicie odrzucają „zarzuty i insynuacje radnego”. Dalej publikujemy odpowiedź ZDW w tej sprawie.