środa, 8 lipca 2020

imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

RSS

Kultura

100 patriotów. Za nami wernisaż wystawy fotografii Pawła Okulowskiego

15.01.2019 18:53 | 0 komentarzy | żet

Pasjonat fotografii z Raciborza wziął się za bary z patriotyzmem. Czy ta piękna idea wciąż jeszcze coś znaczy dla współczesnych mieszkańców Ziemi Raciborskiej?

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paweł Okulowski swoją przygodę z fotografią rozpoczął szesnaście lat temu. W centrum swojej pracy zawsze umieszcza człowieka. To w jego stronę kieruję obiektyw aparatu. Stara się, aby zdjęcia, które wykonuje, były czymś więcej niż tylko obrazem. Chce, aby skrywały opowieść o człowieku - gniewie, miłości, obawach oraz ideach, które są bliskie naszym sercom.

W 2018 r. skupił swoją uwagę patriotyzmie. Jak postrzegają go współcześni mieszkańcy Ziemi Raciborskiej? Czy to dla nich zwykłe słowo, czy może coś więcej? Czy czują się patriotami? Odpowiedzi na te pytania zawarł w cyklu "100 patriotów", który doczekał się wystawy. Jej wernisaż zorganizowano we wtorkowe popołudnie 15 stycznia na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia oraz wstąpienia w mury Zamku, aby zobaczyć te prace z bliska. Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza codziennie: poniedziałek-piątek 9.00-16.00, sobota-niedziela 10.00-18.00. Wejście co godzinę z przewodnikiem. Bilety do kupienia w zamkowym Pukncie Informacji Turystycznej.

Autor dziękuje Gminnemu Centrum Kultury w Nędzy oraz Zamkowi Piastowskiemu za wsparcie przy organizacji wystawy.