środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Barbórka w przedszkolu w Studziennej. Dzieci poznawały zawód górnika [ZDJĘCIA]

06.12.2018 19:36 | 1 komentarz | d

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która na stałe wpisała się w kalendarz Przedszkola nr 5 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Raciborzu. Tradycyjnie 4 grudnia przedszkolaki gościły przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaproszonych górników, ubranych w galowe mundury, przedszkolaki jak co roku powitały specjalnym programem artystycznym. Dzieci z trzech grup zaprezentowały swoje umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki.

- Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni, przypomniano im także legendę o św. Barbarze i Skarbniku. Na koniec każdy przedszkolak w ramach podziękowań za miłe przywitanie i występy otrzymał od zaproszonych gości słodkie niespodzianki – czytamy w informacji prasowej.

Nauczyciele przedszkola zauważają, że kultywowanie tradycji górniczych przybliża dzieciom trud górniczej pracy oraz ich poświęcenie. - Dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę w różnych zawodach – podkreślają w przedszkolu.