Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Kultura

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich świętuje 60 lat [ZDJĘCIA, FILM]

25.11.2018 08:00 | 0 komentarzy | mad

"Życie nie tylko po to jest, by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać. I aby żyć, siebie samego trzeba dać” – śpiewał Stanisław Sojka w utworze „Tolerancja". Te słowa – jak same przyznają – przyświecają członkiniom Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Łańcach, które w sobotę 24 listopada w miejscowym ośrodku kultury świętowały 60-lecie działalności.

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich świętuje 60 lat [ZDJĘCIA, FILM]
Kobiety działające w Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich wspólnie z zaproszonymi gośćmi, świętującymi z nimi jubileusz. W ramach wydarzenia uhonorowano również panie, które dawniej działały w Stowarzyszeniu. Otrzymały symboliczną różę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Łańcach tworzone jest przez dwadzieścia dwie kobiety. Są tym samym kontynuatorkami Koła Gospodyń Wiejskich, które dawniej działało przy kółku rolniczym. Te jednak się rozwiązało i po jakimś czasie na jego kanwie powołano SGW. Z niego z kolei wyłoniło się kilka śpiewających pań, dołączyli też panowie (mężowie pań działających w Stowarzyszeniu) i zaczęli tworzyć zespół „Łan”, który ma już rok.

Sobotnia uroczystość pozwoliła na wyrażenie wyrazów wdzięczności tym, którzy pomagają im działać. Do Ośrodka Kultury w Łańcach przybyły rodziny pań, przyjaciele, mieszkańcy, radni, wójt Grzegorz Niestrój, szefowa Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu Wiesława Bochynek, sołtys Norbert Pientka oraz przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krystian Staniek.

Były wspomnienia, liczne życzenia, toast oraz tradycyjnie „Sto lat”. – To Wy jesteście kontynuatorami tej pięknej tradycji Koła Gospodyń Wiejskich w tym sołectwie. Oby ta piękna tradycja, te rzeczy, które realizujecie, były dalej w waszym planie na przyszłość – mówił szef Kornowaca, składając przy tym najlepsze życzenia. Przekazał również na ręce przewodniczącej Emilii Wieczorek pamiątkową, jubileuszową tablicę. – Myślę, że w waszym nowym pomieszczeniu (SGW w Łańcach od niedawna ma swoje pomieszczenie, zostało przekazane im po remoncie miejscowego ośrodka kultury, więcej TUTAJ  - red.) znajdzie ona zaszczytne miejsce – kontynuował.

Zobacz zdjęcia z uroczystości: 60-lecie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich

Szersza relacja w nadchodzącym wydaniu „Nowin Raciborskich”.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.