Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Łańce: dom kultury po remoncie [ZDJĘCIA]

30.10.2018 18:00 | 0 komentarzy | mad

Remont przeprowadzany był w wakacje. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 17 października.

Łańce: dom kultury po remoncie [ZDJĘCIA]
W uroczystości otwarcia obiektu uczestniczyli: wójt Grzegorz Niestrój, dyrektor GOK w Kornowacu Wiesława Bochynek, sołtys Norberta Pientka, ksiądz Wiesław Wilkosz oraz przedstawicieli organizacji społecznych. Wydarzenie uświetnił występ dzieci z miejscowego przedszkola oraz zespół "Łan".
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom kultury modernizacji elewacji doczekał się kilka lat temu, wnętrze obiektu pozostawiało jednak wiele do życzenia. Gminie udało się pozyskać środki unijne i zabrano się za prace. Wsparcie wynosiło około 170 tys. złotych, całość kosztowała jednak dwa razy tyle. Drugą połowę dołożyła gmina.

- Wymieniliśmy instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Odświeżyliśmy również ściany, wykonaliśmy nowe podłogi i sufity - wylicza wójt Grzegorz Niestrój. Modernizacji doczekały się również toalety oraz kuchnia, którą to wyposażono w nowy piec elektryczny. W obiekcie powstało także pomieszczenie dla Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich, świetlica, salka językowa, sala na imprezy okolicznościowe oraz pomieszczenie, w którym gmina zamierza stworzyć punkt biblioteczny.

- Obecnie mamy bibliotekę w Kobyli i Pogrzebieniu. W pozostałych sołectwach mieszkańcy mówią, że warto by było, aby u nich znalazły się punkty biblioteczne i do tego się przymierzamy – zapowiada szef Kornowaca. Punkty te mają powstać do dwóch lat. 

- Jeżeli chodzi o resztę obiektów w gminie, to są one stermomodernizowane a wewnątrz wyremontowane. Myślę, że przed nami jeszcze Kobyla, gdzie pomieszczenia kuchenne wymagają generalnego remontu - odpowiada wójt na pytanie o stan infrastruktury pod kulturę w gminie.

(mad), fot. Gmina Kornowac.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.