Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

20.11.2018 12:06 | 0 komentarzy | ma.w

W ścisłej tajemnicy utrzymywane są szczegóły rozmów między przyszłymi radnymi powiatowymi w sprawie składu nowej rady i zarządu.

Cicho-powiatowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szef klubu Razem Adrian Plura mówi, że nie złamie danego słowa i nie wyjawi przed oficjalnym ogłoszeniem jaki będzie skład osobowy nowego zarządu powiatu. Wcześniejsze przecieki do prasy w tej sprawie doprowadziły do serii oświadczeń zaprzeczających informacjom o formowaniu koalicji rządzącej między Razem dla Ziemi Raciborskiej i PiS. Tymczasem rozmowy trwają, o czym dowiadujemy się nieoficjalnie z obozu prawicy. – Ten komu zależy na dobru powiatu powinien trzymać kciuki za pomyślny obrót spraw – powiedziała nam osoba z klubu PiS. Ci radni też nie chcą nagłaśniania sprawy i podobnie jak Plura proszą o cierpliwość.

20 listopada zaplanowano o godz. 16.00 pierwszą sesję powiatową zaczynającej się kadencji. W porządku obrad znalazł się tylko punkt o wyborze przewodniczącego nowego składu samorządu. Według naszych informacji zostanie nim ponownie Adam Wajda. On może zaproponować zmiany w porządku obrad, dzięki czemu na sesji dojdzie do ustaleń, kto będzie rządził w starostwie.

Chociaż radni powiatowi milczą na temat personaliów przyszłych włodarzy to nam udało się nieoficjalnie ustalić, że w skład zarządu wejdą (na zdj.): w roli starosty Grzegorz Swoboda, aktualny wicewójt Krzyżanowic; jego zastępcą zostanie Marek Kurpis, obecny wicestarosta powiatu; etatowe stanowisko członka zarządu obejmie Ewa Lewandowska była dyrektor ZSOMS i trener pływania, a nieetatowymi członkami zarządu powiatu zostaną jedni z najbardziej doświadczonych samorządowców ziemi raciborskiej – Józef Stukator (Kornowac) i Andrzej Chroboczek (Nędza). Czy ten scenariusz się sprawdzi? Zdecydują o tym radni powiatu w głosowaniu tajnym.

(m)

Ludzie:

Adam Wajda

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Adrian Plura

Adrian Plura

Radny Powiatu Raciborskiego.

Andrzej Chroboczek

Andrzej Chroboczek

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.