Poniedziałek, 22 października 2018

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

WYNIKI WYBORÓW 2018:

Prusacy odzyskują Ratibor i biorą na celownik wóz Fity

05.10.2018 11:00 | 16 komentarzy | żet

Być może nasze wnuki będą uczyć się z podręczników do historii nie tylko o "wozie Drzymały", ale również o "wozie Fity", którym pomysłowy kandydat na prezydenta Raciborza przyprawiał urzędników o ból głowy nie gorzej niż słynnch chłop z zaboru pruskiego, grający w kotka i myszkę z niemieckim zaborcą.

Prusacy odzyskują Ratibor i biorą na celownik wóz Fity
Wóz Fity w krzywym zwierciadle (fot. Michał Fita/Facebook)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wóz na kółkach, kilkaset kubeczków i termosy z kawą to nie przelewki, ale poważna ingerencja w życie Raciborza, o której urzędnicy z raciborskiego magistratu powinni zostać w porę zawiadomieni. Michał Fita powinien o tym wiedzieć. Mimo to nie powiadomił urzędników o szczegółach swojej akcji "koFITAjm" (zobacz: Michał Fita częstował kawą pracowników Eko-Okien oraz Rafako) Dlaczego? Są trzy możliwości:

  • Michał Fita rzeczywiście nie wiedział, że musi informować urzędników, gdzie wybiera się ze swoim mobilnym stolikiem,
  • Michał Fita wiedział, że musi o tym informować, ale zapomniał,
  • Michał Fita wiedział, że musi o tym informować, ale z premedytacją tego nie zrobił (czarny scenariusz).

Das alte Grosse Ratibor?

Niezależnie od tego, który z powyższych wariantów jest prawdziwy, urzędnicy z raciborskiego magistratu nie mają wątpliwości, że Michał Fita zachował się karygodnie. - Kto to widział, żeby we wspaniałym Raciborzu w tak perfidny sposób grać z nami w ciuciubabkę? Przecież to się w głowie nie mieści. W jaki sposób mamy zmienić współczesny Racibórz w ten wielki, znany z dawnych pocztówek Ratibor, skoro my, czerpiący z najlepszych wzorców pruskiego zamiłowania do ładu i porządku urzędnicy, jesteśmy tak bezczelnie robieni w konia? To się przecież nie może udać - żali nam się jeden z wysoko postawionych pracowników Urzędu Miasta w Raciborzu, który wymógł na Mirosławie Lenku zdecydowaną reakcję w tej sprawie (zobacz: Urzędnicy chcą wiedzieć, gdzie Fita będzie częstować kawą).

Lenk: to koniec Fity

- Spodziewałem się, że Michał Fita jest bardziej biegły w znajomości przepisów. Przeraża mnie myśl, że po ostatnich wyborach, gdy budowaliśmy stabilną większość w radzie, zaproponowałem mu funkcję szefa komisji oświaty. Dziś widzę wyraźnie, że to mogło skończyć się katastrofą. Na szczęście on wtedy tę propozycję odrzucił - komentuje sprawę Mirosław Lenk. Prezydent Raciborza wieszczy, że zamieszanie wokół "wozu Fity" to koniec Michała Fity w samorządzie.

Fita: jeszcze zobaczymy!

Zwolennicy Michała Fity zgodnie twierdzą, że ich lider tak łatwo nie złoży broni. - Oni myślą, że jak tupną nogą to Michał się przestraszy? Mrzonki! Michał się nie podda. Byłem z nim, gdy czytał to pismo... Podkręcił wąsa i uśmiechnął się, jakby wszystko szło zgodnie z planem - mówi człowiek z bliskiego otoczenia M. Fity.

Sam zainteresowany w rozmowie z Nowinami przyznaje, że spodziewał się tego ruchu ze strony Mirosława Lenka i podległych mu urzędników. - Jestem na to przygotowany. Jeśli rzeczywiście wyrzucą mnie z dróg i chodników, to przeniosę się z kampanią wyborczą na Odrę. Mam takie pływadło, jakiego Racibórz jeszcze nie widział - zapewnia kandydat na prezydenta Raciborza.

Głos pozostałych kandydatów

Sprawa "wozu Fity" nie jest w smak pozostałym kandydatom na prezydenta Raciborza. - Darek myślał, że symbolem walki z "układem" będzie jego młot do kruszenia betonu, a tu Fita wyskoczył z tym wozem. To go mocno zabolało - mówi sztabowiec Dariusza Polowego. - TAK. lubię kawę. TAK. jest mi to nie w smak. TAK. będę się temu przyglądał - komentuje wyjątkowo powściągliwie Robert Myśliwy.

Wszystko to prowadzi do wniosku, że temperatura kampanii wyborczej w Raciborzu rośnie bardzo szybko. Kto sparzy się jako pierwszy?


Powyższy artykuł ukazał się w ramach cyklu satyrycznego "W krzywym zwierciadle". Większość wydarzeń i cytatów opisanych w powyższym tekście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Podobieństwo przywołanych w artykule imion i nazwisk do znanych osób jest całkowicie zamierzone.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Przedsiębiorca, kandydat na prezydenta Raciborza.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor MOKSiR w Kuźni Raciborskiej, radny miejski.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Prezydent Raciborza

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu