Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Dwóch kandydatów na wójta Marklowic

26.09.2018 13:59 | 9 komentarzy | juk

Nieprzerwanie od 23 lat wójtem Marklowic jest Tadeusz Chrószcz. Tym razem będzie musiał się nastawić na wyborczą batalię. Jego kontrkandydat to Wiesław Mika.

Dwóch kandydatów na wójta Marklowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tadeusz Chrószcz był radnym i wiceprezydentem Wodzisławia Śl. Pięć lat później, gdy Marklowice oddzieliły się od Wodzisławia, został wójtem. W latach poprzednich stawali z nim w szranki inni kandydaci, ale nikomu Chrószcza zdetronizować się nie udało. Podczas ostatnich wyborów nie miał kontrkandydata, a mieszkańcy opowiedzieli się za nim niemal jednogłośnie. Dopiero niedawno oficjalnie potwierdził, że będzie ubiegał się o reelekcję. - W trosce o dalszy zrównoważony rozwój gminy będę kandydować o urząd wójta Marklowic. Podjęcie tej decyzji nie było dla mnie, z wielu powodów, decyzją prostą i łatwą – mówi.

Tym razem jednak Chrószcz będzie musiał się nastawić na wyborczą batalię. Bo będzie miał kontrkandydata. Będzie nim Wiesław Mika, reprezentant opozycyjnej dla obecnej władzy organizacji "Wspólnie dla mieszkańców". - Tak, będę się ubiegał o stanowisko wójta Marklowic. Czas na świeże spojrzenie, bo wiele jeszcze można w Marklowicach poprawić - mówi Wiesław Mika. Dodaje, że decyzję o stracie w wyborach podjął po rozmowach z mieszkańcami. - Wielu marklowiczan oczekuje zmiany na szczycie władzy rządzącej naszą gminą - podkreśla. Wiesław Mika jest mieszkańcem Marklowic. Ma 41 lat, żonę i dwójkę dzieci. Jest głównym specjalistą w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od 2014 r. zasiada w marklowickiej radzie gminy.

(juk)