Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Był bal, tort i film na wielki finał Lata z biblioteką [ZDJĘCIA]

31.08.2018 09:40 | 0 komentarzy | d

Ponad 1000 uczestników, 20 spotkań, 4 wycieczki, kurs robotyki i programowania LEGO oraz konwent fantastyki NERD. Wczoraj zakończono i podsumowano akcję Lato z biblioteką.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W ramach ostatniego spotkania w bibliotece odbył się bal z tańcami, konkursami i pysznym tortem. Wyświetlony został także film podsumowujący wszystkie spotkania. Uczestnicy z łezką w oku wspominali wakacyjny czas spędzony wspólnie z raciborską biblioteką, a na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy – relacjonuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Tego lata, raciborska biblioteka po raz kolejny z powodzeniem przekonywała, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. W związku z remontem Centrali, Lato z biblioteką przeniosło się do filii na Ostrogu przy ul. Bielskiej 12. Nie zmieniła się natomiast formuła wakacyjnych spotkań, które odbywały się tradycyjnie w każdy wtorek i czwartek przez cały czas trwania wakacji. W ramach tegorocznej akcji dzieci poznały m.in. bajki skandynawskie, włoskie czy japońskie, odwiedziły w Pacanowie Koziołka Matołka, bawiły się wspólnie z misiami, krasnoludkami i nie całkiem strasznymi potworami, a także wzięły udział w maratonie planszówek. Odbyły się także cztery wycieczki: do Muzeum Śląskiego w Katowicach, Stacyjkowa w Rudach Raciborskich, JuraParku w Krasiejowie i Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. W pierwszym tygodniu wakacji bibliotekę odwiedzili miłośnicy klocków LEGO, biorąc udział w warsztatach robotyki oraz programowania a w dniach 10-12 sierpnia odbył się NERD 2018 - konwent Miłośników Fantastyki, sesji RPG i LARP.

Zdjęcia ze wszystkich wakacyjnych spotkań są dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/biblrac.

źródło: MiPBP Racibórz, opr. (d).

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.