Piątek, 22 lutego 2019

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Na Grenlandię po sprzęt do nurkowania

12.07.2018 08:49 | 0 komentarzy | kama

Już dzisiaj, 12 lipca załoga sekcji żeglarstwa wyprawowego Ocean H2O Rybnik przy Yacht Clubie Rybnik wyrusza z kolejną wyprawę. Tym razem zmierzą się z mroźnymi wodami Grenlandii.

Na Grenlandię po sprzęt do nurkowania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ekspedycja jest kontynuacją projektu PŁYNIEMY POLSKO, której współorganizatorem jest Fundacja PGE Energia Ciepła.

Od 12 lipca do 4 sierpnia dziesięciu żeglarzy pokona trasę ponad 1000 mil morskich, każda mila będzie przeliczana na złotówki i tym samym uruchomiona zostanie zbiórka środków finansowych na zakup specjalistycznego sprzętu do nurkowania oraz organizację zajęć z instruktorami na basenie dla niepełnosprawnych z autyzmem i porażeniem mózgowym.

Wyprawa rozpocznie się z Islandii, gdzie po wylądowaniu na lotnisku w Reykjaviku załoga uda się na północną część wyspy, skąd jachtem Join Us wyruszą w stronę mroźnej Grenlandii. Podczas podróży śmiałkowie podejmą próbę zdobycia jednego z największych i najgłębszych fiordów na świecie – Kangertittivaq, co z pewnością nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę bardzo zmienną pogodę o tej porze panującą w tym regionie. Żeglarze postawili sobie również za cel wpłynięcie do wioski Inuitów – Ittoqqortoormiit, która jest jedną z najbardziej niedostępnych miejsc na całej Grenlandii.

Po zdobyciu celów załoga uda się z powrotem do Islandii, a stamtąd do domu.

Jacht Join Us, jakim popłyną członkowie wyprawy, to stalowa jednostka o długości 46 stóp, typu Bruce Roberts. Posiada klasę lodową, przystosowaną do dalekich wypraw oceanicznych.

Zmagania śmiałków będzie można śledzić na Facebooku, gdzie na stronie PŁYNIEMY POLSKO, Ocean H2O Rybnik i Fundacji PGE Energia Ciepła będą zamieszczane na bieżąco relacje z rejsu.

/Materiały prasowe/