Piątek, 22 lutego 2019

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Tanie przewozy do Niemiec zyskują popularność. Wady i zalety jazdy busem za granicę

04.07.2018 12:03 | 0 komentarzy | MP

Dla osób podróżujący poza Polskę, ważne są warunki jazdy, bezpieczeństwo, cena za bilet i czas przejazdu. Porównaliśmy te cztery kryteria, zestawiając ze sobą busy i autokary oraz samoloty.

Tanie przewozy do Niemiec zyskują popularność. Wady i zalety jazdy busem za granicę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak się okazało, przewozy do Niemiec mają wiele plusów, jednak przeloty wcale nie nie pozostają za nimi daleko w tyle. Poznaj lepsze i gorsze strony podróżowania za granicę drogą lądową i powietrzną, a następnie zdecyduj, co jest dla Ciebie: autokarowe przewozy do Niemiec czy przeloty samolotami pasażerskimi.

Busy i autokary to konkurencja dla samolotów. Czym dostać się do zachodnich sąsiadów?

Fakt, że Polska graniczy z Niemcami, wpływa na wzrost popularności busów i autokarów, jako najtańszych środków transportu na Zachód. Przewozy do Niemiec to stosunkowo szybka forma przedostania się za zachodnią granicę. Według internetowej wyszukiwarki przewozów FLOTEA, bilety za busy do Niemiec zaczynają się od 250 zł. Co ciekawe, cena u przewoźnika zawsze jest taka sama, czego nie można powiedzieć o cenach biletów za lot samolotem. Rezerwując przelot na za miesiąc lub później, można znaleźć bilet w atrakcyjnej cenie zbliżonej do jazdy busem i autokarem. Jednak wybierając spontaniczny lot na następny dzień, cena jest drastycznie wyższa, często nawet trzykrotnie przekraczająca koszt podróży drogą lądową.

Bezpośredni lot z Warszawy do Berlina zabukowany dwa tygodnie wcześniej, trwa godzinę i kosztuje ok. 700 zł. Za przewozy do Niemiec ze stolicy Polski trzeba zapłacić ok. 100 zł, a czas jazdy w wersji express bez przesiadki wynosi ok. 9 godzin (w opcji z przesiadką w Krakowie ok. 16 godzin). Różnica jest duża, dlatego warto się zastanowić, czy zależy nam na niższej cenie za bilet czy też na krótszym czasie podróży. Dobrze jest pamiętać, że przewoźnicy dowożą pasażerów na konkretne adresy. Z kolei samoloty wysadzają podróżujących na lotniskach, które często znajdują się na obrzeżach miast, więc do ceny biletu należy doliczyć koszt dojazdu taksówką do centrum.

Limit bagażu i zakaz wstawania. Jakie utrudnienia czekają podróżujących samolotem i busem?

Każdy wie, że do samolotu nie można zabrać dużego bagażu, gdyż maszyna nie może być obciążona. Firmy organizujące przewozy do Niemiec, raczej nie narzucają podróżującym limitów dotyczących ilości czy wagi walizek. To zdecydowany plus, ponieważ często turyści chcą przewieźć przez granicę rzeczy o większych gabarytach. Autokar czy bus są dobrym wyborem w takim przypadku. Z drugiej strony utrudnieniem, które może być dość uciążliwe przy długiej jeździe, jest brak możliwości rozprostowania nóg. Wstawanie podczas jazdy jest zabronione, a jedyną okazję do krótkiego spaceru, mamy na postoju. Po pokładzie samolotu można się swobodnie poruszać, choć nie jest to tak komfortowe, jak np. w pociągu. Krótki spacer do toalety to jednak zawsze miłe urozmaicenie, choć do naszych zachodnich sąsiadów nie leci się długo i podróżujący rzadko kiedy skarżą się na brak komfortu. Przewozy do Niemiec mimo kilku wad, wciąż są dużo bardziej opłacalne, niż przeloty w tym samym kierunku. Kosztem kilku godzin w pozycji siedzącej, można zaoszczędzić kilkaset złotych, które można przeznaczyć na dłuższy pobyt w Niemczech. Zapraszamy na stronę flotea.pl, gdzie dostępna jest wyszukiwarka tanich przewozów do różnych krajów.

Materiał zewnętrzny