środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Kultura

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Teledysk na mundial kręcili w Rybniku [ZDJĘCIA]

13.05.2018 13:23 | 0 komentarzy | juk

Mieszkańcy regionu kolejny raz mogli wziąć udział w nagrywaniu teledysku do mundialowej piosenki "Jesteśmy z Wami".

Teledysk na mundial kręcili w Rybniku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marek Fibic wraz z Dawidem Klimankiem i Bogusławem Porwołem stworzyli wyjątkowy utwór z okazji zbliżającego się mundialu w Rosji.

Utwór nosi nazwę „Jesteśmy z Wami”. Piosenka opowiada o walce biało-czerwonych po złoty krążek oraz dopingujących ich w tej trudnej drodze kibiców z całej Polski. Piosenka ma charakter uniwersalny. Nie odnosi się wprost do mundialu. - Chciałem, żeby piosenka mogła być wykorzystywana nie tylko podczas zbliżających się mistrzostw w piłce nożnej, ale również w trakcie rozgrywek naszych sportowców w innych dyscyplinach sportu - tłumaczy Marek Fibic, autor słów do piosenki i pomysłodawca muzycznego przedsięwzięcia.

Na wykonawcę utworu wybrano Dawida Klimanka z zespołu Głębia, który również zaaranżował muzykę do piosenki. Utwór został już nagrany w studio. Obecnie trwają prace nad teledyskiem, za który odpowiada Bogusław Porwoł.

Pierwsze klapsy padły 22 kwietnia. Ekipa filmowa wraz z grupą statystów była w Rybniku. Nagrywano m.in. przy bazylice oraz nad zalewiskiem. Następnie teledysk była również kręcony na lotnisku w Gotartowicach oraz w Czernicy. 9 maja ponownie kręcono zdjęcia w okolicy fontanny na placu Jana Pawła II. Przyjść mógł każdy, wystarczył strój kibica. Na nagraniach pojawili się sportowcy, górnicy, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz mieszkańcy regionu.