Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Nowe przedszkole w Nieboczowach coraz bliżej, czyli kuchenna i przedszkolna rewolucja

28.03.2018 07:00 | 2 komentarze | mak

Długo wyczekiwane nowe przedszkole w Nieboczowach dla prawie 60 dzieci wkrótce zostanie otwarte. A wraz z nim doskonale wyposażona kuchnia. Stąd pomysł, by wozić z niej posiłki również przedszkolakom w Syryni.

Nowe przedszkole w Nieboczowach coraz bliżej, czyli kuchenna i przedszkolna rewolucja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Okazały budynek Wiejskiego Domu Kultury w nowych Nieboczowach jest już prawie gotowy. W jednej z jego części zostanie uruchomione nowe przedszkole. Docelowo znajdzie się w nim miejsce dla 57 dzieci (trzy oddziały przedszkolne). Pomieszczenia są wyposażane, przywieziono nowe meble, trwa montaż urządzeń multimedialnych, które mają uatrakcyjnić edukację najmłodszych.

Kiedy ruszy?

Władze gminy ustaliły już termin otwarcia przedszkola. Zacznie ono działać 9 kwietnia (przypomnijmy, że początkowo zakładano, że ruszy od 1 września ubiegłego roku, jednak opóźnienia związane z budową nowej wsi wymusiły zmianę terminu). - Wszystko wskazuje na to, że na razie uruchomimy dwa oddziały. Wkrótce odbędzie się zebranie z rodzicami. Wówczas okaże się, ile dokładnie dzieci rozpocznie edukację przedszkolną. Szacujemy, że między 30 a 40 przedszkolaków - mówi wójt gminy Lubomia Czesław Burek.

Ugotują dla dwóch przedszkoli

W budynku Wiejskiego Domu Kultury w nowych Nieboczowach będzie mieściło się nie tylko przedszkole, ale też m.in. remiza strażacka, duża sala ze sceną i nagłośnieniem oraz przestronna kuchnia spełniająca wszelkie wymogi. To właśnie z powodu kuchni włodarze gminy postanowili, że posiłki z Nieboczów będą dowożone do przedszkola w Syryni. Dlaczego? Kuchnia w nowym budynku jest doskonale i profesjonalnie wyposażona. Robi wrażenie. Z tego powodu szefowie gminy uznali, że sensownym rozwiązaniem będzie, jeśli kuchnia przygotuje posiłki nie tylko przedszkolakom z Nieboczów, ale też przedszkolakom z sąsiedniej Syryni. Zostanie nawet zakupiony specjalny samochód do transportu posiłków. Dodatkowo trzeba będzie przygotować pomieszczenie do mycia termosów.

Z kolei pomieszczenie, gdzie obecnie mieści się kuchnia w przedszkolu w Syryni, zostanie przekształcone na dodatkowy oddział przedszkolny. Wszystko to spowoduje, że na terenie gminy powstanie łącznie ponad 80 dodatkowych miejsc dla przedszkolaków (w Nieboczowach i Syryni). Dzięki temu przy kolejnych naborach nie będzie już problemu z dostępnością miejsc przedszkolnych.

(mak)

W galerii znajdziecie zdjęcia z wnętrz całego Wiejskiego Domu Kultury w Nieboczowach, nie tylko z pomieszczeń przedszkolnych

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia