Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Radni z PO i PiS w jednym ugrupowaniu

21.03.2018 07:00 | 4 komentarze | mak

W radzie powiatu wodzisławskiego powstał nowy klub radnych. Dołączyło do niego pięcioro rajców, którzy do rady weszli z komitetów wyborczych… PO i PiS. - Chcemy być realną opozycją - podkreśla szef klubu Dariusz Prus.

Radni z PO i PiS w jednym ugrupowaniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy klub radnych, który działa w ramach rady powiatu wodzisławskiego, nazywa się „Głos pokoleń”. W skład klubu weszli radni: Dariusz Prus, Roman Marcol, Tadeusz Skatuła, Krystyna Smuda i Jadwiga Wojaczek. - Założyliśmy klub, bo uważaliśmy, że jest taka potrzeba - mówi przewodniczący klubu Dariusz Prus. - W radzie powiatu właściwie nie było opozycji. Klub Platformy Obywatelskiej uległ rozpadowi. W związku z tym postanowiliśmy być rzeczywistą, prawdziwą opozycją w powiecie - tłumaczy Prus. Co ciekawe cała piątka radnych weszła do rady powiatu z komitetów partyjnych. Prus, Skatuła i Marcol z list Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej, Smuda i Wojaczek z list KW Prawa i Sprawiedliwości. Powstał zatem klub jak na polskie realia, co najmniej egzotyczny.

Jak tłumaczą założyciele nowego klubu, nazwa „Głos pokoleń” nawiązuje do założonego dwa lata temu stowarzyszenia „Głos wodzisławski”. Ugrupowanie zapowiada start w najbliższych wyborach samorządowych. - Do naszego stowarzyszenia dołączyły osoby w bardzo różnych wieku, w tym wiele osób młodych, które po raz pierwszy będą startować w wyborach samorządowych. Stąd nazwa „Głos pokoleń” - wyjaśnia Dariusz Prus.

Przypomnijmy, że większość w radzie powiatu ma koalicja klubów: Prawo i Sprawiedliwość, Wspólnota Samorządowa oraz Zgoda i Rozwój.

(mak)

Ludzie:

Dariusz Prus

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

Jadwiga  Wojaczek

Jadwiga Wojaczek

Radna Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Krystyna  Smuda

Krystyna Smuda

Radna Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski