środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Pobierz kalendarz handlowy na 2018 rok

10.03.2018 12:08 | 0 komentarzy | żet, OQL

Specjalnie dla Czytelników Nowin przygotowaliśmy przejrzysty kalendarz na 2018 rok, w którym wyróżniliśmy niedziele handlowe oraz objęte zakazem handlu. Kalendarz można pobrać, wydrukować i powiesić na lodówce.

Pobierz kalendarz handlowy na 2018 rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedziela 11 marca 2018 roku jest pierwszą niedzielą, która zgodnie z nowymi przepisami została objęta zakazem handlu. Nowe prawo przewiduje bowiem, że od marca tego roku na niedzielne zakupy do większych sklepów można wybrać się tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Ta zasada będzie obowiązywać do końca tego roku.

Wprowadzone na mocy ustawy wyjątki dotyczą jeszcze niedzieli przed Wielkanocą oraz dwóch niedziel przed Świętami Bożego Narodzenia. Ponadto ustawodawca utrzymał zakaz handlu w święta wolne od pracy. Dla lepszego rozeznania w sytuacji, specjalnie dla Czytelników Nowin przygotowaliśmy kalendarz handlowy, który można pobrać klikając poniższy obrazek:

Przypominamy, że zakaz nie obejmuje m.in. sklepów na dworcach kolejowych i portach lotniczych, a także sklepów, w których przeważa działalność gastronomiczna (cukiernie, lodziarnie, piekarnie, restauracje itd.). Ustawa zezwala na handel w przypadku, gdy za sklepową ladą stanie właściciel lokalu.