Czwartek, 12 grudnia 2019

imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

RSS

Wiodący ośrodek w szkole specjalnej

13.01.2018 07:49 | 0 komentarzy | red

W Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu powstał Wiodący Ośrodek Koordynacyjno–Rehabilitacyjno–Opiekuńczy w powiecie raciborskim.

Wiodący ośrodek w szkole specjalnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To efekt programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”. Najważniejszym zadaniem ośrodka jest organizowanie i prowadzenie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością. W ośrodku udzielana jest rodzicom specjalistyczna informacja o problemach rozwojowych dziecka i wskazywana pomoc (rehabilitacyjna, fizjoterapeutyczna i inne). – Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych oraz instytucje zajmujące się opieką nad dziećmi z niepełnosprawnością lub zagrożone niepełnosprawnością do kontaktu – zachęca koordynator Hanna Nitefor. Można to zrobić telefonicznie (nr 735 409 900) oraz osobiście w siedzibie szkoły przy ul. Królewskiej 19 we wtorki w godz. od 15 do 16.

(r)


Zajęcia w ośrodku prowadzone są w wymiarze 5 godzin tygodniowo lub jako dopełnienie do 5 godzin tygodniowo zajęć dla dzieci już objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju.