Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Czego Racibórz może zazdrościć Krzanowicom?

21.11.2017 12:30 | 0 komentarzy | ma.w

Gmina Krzanowice może pochwalić się „dosyć dobrą” – jak ocenił burmistrz – ściągalnością opłaty śmieciowej.

Czego Racibórz może zazdrościć Krzanowicom?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Pobieramy od mieszkańców 600 tys. zł tej opłaty, a zaległości, w ciągu dwóch lat, wynoszą około 30 tys. zł – taką informację Andrzeja Strzedulli usłyszeli radni krzanowiccy gdy pytali o nieuczciwych mieszkańców. W sąsiednim Raciborzu takiej skuteczności w ściąganiu podatku śmieciowego mogą pozazdrościć. Z powodu finansowej dziury w systemie (opłaty nie wnosiło parę tysięcy raciborzan) trzeba było w mieście podwyższać stawkę od mieszkańca i to o kilkadziesiąt procent.

Radnego Andrzeja Woźniaka z Wojnowic interesowała kwestia kontroli składanych deklaracji śmieciowych. Powinien ją przedłożyć każdy mieszkaniec gminy by można było go obciążyć podatkiem. Katarzyna Zaremba z urzędu gminy wyjaśniła pytającemu, że następuje regularna aktualizacja danych z deklaracji, a kontrole opierane są na danych meldunkowych.

Do końca roku śmieci z gminy wywozi firma Remondis. Czy będzie to robić po 1 stycznia 2018 roku zdecyduje przetarg na nowy okres umowy. Burmistrz Strzedulla już zapowiedział, że standard odbioru śmieci ulegnie zmianom. Niewykluczone, że opłata śmieciowa może wzrosnąć. Ceny usług wywozu odpadów w naszym regionie w ostatnim okresie rosną.

(m)

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Andrzej Woźniak

Andrzej Woźniak

Radny gminy Krzanowice